Malta Festival Poznań XX edycja

Malta Festival Poznań XX edycja (od 25.06.2010 do 03.07.2010)

Organizator

Fundacja Malta

ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

25.06.
Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
Assassins, RANDOM SCREAM (g. 17 - Sala Wielka, CK Zamek)
Les Risques du métier
ANDRÉ CAYATTE Les Risques du métier (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)

Eutopia, FILIP BERTE (g. 17 - Stara Rzeźnia)
Les Risques du métier, ANDRÉ CAYATTE (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
Pięścian, TWOŻYWO (g. 17 - Stary Rynek)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 18, 19, 20, 21 - Stara Rzeźnia)
Mistrz i Małgorzata (g. 18 - Teatr Polski)
Out of Context - for Pina, ALAIN PLATEL/les ballets C de la B (g. 19 - MTP)
In Search of the Soul of Jacques Brel / Koncert (Mouron, Arno, Milva, Marc Almond, Dagmar Krause, Czesław Śpiewa) (g. 20 - Hala Arena)
Notatnik Poznania, MICHAŁ GÓRCZYŃSKI / PATRYK 'TIK TAK' MATELA (g. 21 - Rondo Kaponiera )
Cyganeria, PUCCINI / CHMURA / DUDA-GRACZ (g. 21.30 - Stara Gazownia) PREMIERA
The Bell, PERIPLUM (g. 22 - Plac Wolności)
Koncert w klubie festiwalowym: BIFF (g. 23 - Pasaż Kultury)
Premiera / Site Specific, PRZYBYSZ / SZWAJGIER / WOLLNY / Przesilenie letnie (g. 24 - Stary Browar, przestrzeń centrum)
Silent Disco. WELCOME TO THE MALTA JUNGLE NIGHT SET (DJ Bold, DJ Stress, DJ James) (g. 24 - Pasaż Kultury)




*****
26.06.

Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
WYKŁAD JULIE ROWNTREE (G. 11 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
spotkanie z twórcami koncertu: In Search of the Soul of Jacques Brel, PROWADZENIE: PIOTR METZ (g. 13 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Spotkanie z Alainem Platelem, PROWADZENIE: JOANNA LEŚNIEROWSKA (g. 15 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
The Power of Theatrical Madness, JAN FABRE (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
Assassins, RANDOM SCREAM (g. 17 - Idiom Sala Wielka, CK Zamek)
The Power of Theatrical Madness. JAN FABRE Sala audiowizualna (g. 17 - Muzeum Archeologiczne)
Pięścian, TWOŻYWO (g. 17 - Stary Rynek)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 17, 18, 19, 20, 21 - Stara Rzeźnia)
Noc i dzień z Polskim Teatrem Tańca (g. 18 - Dziedziniec i Aula Studio Polskiego Teatru Tańca)
Out of Context - for Pina, ALAIN PLATEL/les ballets C de la B (g. 19 - MTP)
Enjoy Poverty, RENZO MARTENS (g. 19 - Sala Wielka, CK Zamek)
Przyjaciel (g. 19.30 - Teatr Polski)
Notatnik Poznania MICHAŁ GÓRCZYŃSKI / PATRYK 'TIK TAK' MATELA (g. 21 - Rondo Kaponiera (przejście podziemne)
Koncert w klubie festiwalowym: JULIA MARCELL (g. 21 - Pasaż Kultury)
WP Zimmer I, VARINIA CANTO VILA / During Beginning Ending (g. 21 - Stary Browar, Słodownia 3 piętro)
Cyganeria, PUCCINI / CHMURA / DUDA-GRACZ (g. 21.30 - Stara Gazownia)
The Bell, PERIPLUM (g. 22 - Plac Wolności)
Koncert w klubie festiwalowym: FRISKA VIlJOR (g. 23 - Pasaż Kultury)
Finis Terre, DIVADLO CONTINUO (g. 23 - Wzgórze Przemysła)
Site Specific, PRZYBYSZ / SZWAJGIER / WOLLNY / Przesilenie letnie (g. 24 - Stary Browar, przestrzeń centrum)
Silent Disco. EVERYBODY LOVES SOMEBODY SOMEONE (DJ Nikita, DJ Benda, DJ Stress (g. 24 - Pasaż Kultury)

*****
27.06.
Warsztaty Mistrzowskie Jana Fabre (g. 9 - Sala Kameralna, CK Zamek). Zapisy na warsztaty zamknięte.

Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
Trajets De Vie, COMPAGNIE EX NIHILO (g. 10 - ul. Półwiejska)
WYSTAWA FOTOGRAFII JAKUBA WITTCHENA (g. 12 - Stary Browar, Słodownia +1. Wystawa czynna codziennie od godziny 12)

Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
Spotkanie z zespołem Abattoir Ferme, PROWADZENIE: PAWEŁ MOŚCICKI (g. 13 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
PANEL DYSKUSYJNY - JUBILEUSZ: 20 lat Malty, 10 lat Teatru Usta Usta Republika, prowadzenie: Marcin Maćkiewicz (g. 15 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Sad face / Happy face, JAN LAUWERS AND NEEDCOMPANY (g. 16 - MTP)
Goldfish Game, JAN LAUWERS (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
Assassins, RANDOM SCREAM (g. 17 - Sala Wielka, CK Zamek)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 17, 18, 19, 20, 21 - Stara Rzeźnia)
Noc i dzień z Polskim Teatrem Tańca (g. 18 - Dziedziniec i Aula Studio Polskiego Teatru Tańca)
Trajets De Ville, COMPAGNIE EX NIHILO (g. 18.30 - ul. Ratajczaka)
Enjoy Poverty, RENZO MARTENS (g. 19 - Sala Wielka, CK Zamek)
Tourniquet, ABATTOIR FERMÉ (g. 19 - Ośrodek Teatralny Maski)
Kolacja z kanarkiem MASH / HER / DIP (g. 19)
Bonanza, BERLIN (g. 19, 21 - Stara Rzeźnia, Maszynownia)
Przyjaciel (g. 19.30 - Teatr Polski)
Notatnik Poznania MICHAŁ GÓRCZYŃSKI / PATRYK 'TIK TAK' MATELA (g. 21 - Rondo Kaponiera (przejście podziemne)
Cyganeria, PUCCINI / CHMURA / DUDA-GRACZ (g. 21.30 - Stara Gazownia)
Arquiem, PERIPLUM (g. 22 - ul. Wroniecka (od strony Synagogi)
Bodyland, MOVEMENTS FACTORY (g. 22 - Rynek Śródecki)
Finis Terre, DIVADLO CONTINUO (g. 23 - Wzgórze Przemysła)
Koncert w Klubie Festiwalowym: Muchy (g. 23 - Pasaż Kultury)
Site Specific, PRZYBYSZ / SZWAJGIER / WOLLNY / Przesilenie letnie (g. 24 - Stary Browar, przestrzeń centrum)
Silent Disco, NEVER SAY NEVER NIGHT (DJ Bold, DJ Stress, DJ Seidler) (g. 24 - Pasaż Kultury)

*****
28.06.

Trajets De Vie, COMPAGNIE EX NIHILO (g. 10 - ul. Półwiejska)
Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
Spotkanie z zespołem Berlin, PROWADZENIE: JOANNA WARSZA (g. 13 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Spotkanie z Janem Luwersem, PROWADZENIE: GRZEGORZ NIZIOŁEK (g. 15 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Les Guerriers de la Beauté, PIERRE COULIBEUF & JAN FABRE (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 17, 18, 19, 20, 21 - Stara Rzeźnia)
Assassins, RANDOM SCREAM (g. 17 - Sala Wielka, CK Zamek)
Trajets De Ville, COMPAGNIE EX NIHILO (g. 18.30 - ul. Ratajczaka)
Another Sleepy Dusty Delta Day, JAN FABRE / TROUBLEYN (g. 19 - MTP)
Bonanza, BERLIN (g. 19.30, 21 - Stara Rzeźnia, Maszynownia)
Laugh, ANTONIA BAEHR(g. 21 - Stary Browar, Słodownia 3 piętro )
Koncert w Klubie Festiwalowym: Abigail Hopkins (g. 21 - Pasaż Kultury)
Minaret, JOANNA RAJKOWSKA (g. 22 - Skrzyżowanie ulic Solnej i Garbary)
Arquiem, PERIPLUM (g. 22 - ul. Wroniecka (od strony Synagogi)
Improvisation in doors, DAVID ZAMBRANO (g. 22 - Stary Browar, przestrzeń centrum)
Koncert w klubie festiwalowym: FM BELFAST (g. 23 - Pasaż Kultury)
Silent Disco, KISS KISS BANG BANG DANCE TIME (Carlitos Way, DJ Bold, DJ Stress) (g. 24 - Pasaż Kultury)

*****

29.06.
Writing Dance coaching project. JONATHAN BURROWS (g. 9 - Stary Browar, Słodownia +3). Zapisy na warsztaty zamknięte.

Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
Spotkanie z Filipem Berte, PROWADZENIE: JOANNA WARSZA (g. 13 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 17, 18, 19 - Stara Rzeźnia)
Achterland, ANNE TERESA DE KEERSMAEKER (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
Sad face / Happy face, JAN LAUWERS AND NEEDCOMPANY (g. 18 - MTP)
The Monkey Trial, TG STAN (g. 18 - Collegium Maius)
Zagubieni w miłości , PATRICE CHÉREAU (g. 18 - Kino Muza)

Another Sleepy Dusty Delta Day, JAN FABRE / TROUBLEYN (g. 19 - MTP)
Trup (g. 19 - Teatr Polski)
In Pieces, TIM ETCHELS & FUMIYO IKEDA (g. 20 - MTP)
Oriente, TEATRO DUE MONDI (g. 20 - ul. Półwiejska)
Tryptyk: Tańcz (część pierwsza), A3 TEATR (g. 21 - Dziedziniec Różany CK Zamek)
Czerwona trawa, TEATR DADA VON BZDÜLÖW (g. 21 - Stary Browar, Słodownia 3 piętro)
Koncerty: RENATE JETT oraz CHARLOTTE GAINSBOURG (g. 21 - Stara Rzeźnia)
Minaret, JOANNA RAJKOWSKA (g. 22 - Skrzyżowanie ulic Solnej i Garbary)
Un Horizonte Cuadrado, COMPANIA DE PASO (g. 22.30 - Park Wieniawskiego)
Koncert w Klubie Festiwalowym: Absynthe Minded (g. 23 - Pasaż Kultury)
Silent Disco. CRY BABY CRY BIRTHDAY PARTY (DJ Stress, DJ Tom, DJ Bold) (g. 24 - Pasaż Kultury)

*****
30.06.
Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
Promocja książki "Corpus Jan Fabre" z udziałem Jana Fabre i Luka van Den Driesa, PROWADZENIE: DOROTA SEMENOWICZ (g. 11 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
Spotkanie z zespołem TG STAN, PROWADZENIE: SVEN BIRKELAND (g. 13 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
PANEL DYSKUSYJNY - MINARET: SPOTKANIE Z JOANNĄ RAJKOWSKĄ, prowadzenie: Dorota Grobelna (g. 15 - Pasaż Kultury, Stary Rynek)

Spotkanie z Fumiyo Kiedą, PROWADZENIE: ANNA KRÓLICA (g. 15 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 17, 18, 19, 20, 21 - Stara Rzeźnia)
Springville, MIET WARLOP (g. 17 - Stara Rzeźnia, Maszynownia)
Rosas danst Rosas, ANNE TERESA DE KEERSMAEKER (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
The Monkey Trial, TG STAN (g. 18 - Collegium Maius)
SPOTKANIE Z MIET WARLOP, prowadzenie: Joanna Warsza (g. 18.15 - Stara Rzeźnia, Maszynownia)
Another Sleepy Dusty Delta Day JAN FABRE / TROUBLEYN (g. 19 - MTP)
Forces, KWAAD BLOED (g. 20 - Ośrodek Teatralny Maski)
Oriente, TEATRO DUE MONDI (g. 20 - ul. Półwiejska)
In Pieces, TIM ETCHELS & FUMIYO IKEDA (g. 20 - MTP)
Tryptyk: Okruchy (część druga i trzecia), A3 TEATR (g. 21 - Dziedziniec Różany CK Zamek)
JOANNA RAJKOWSKA, Minaret (g. 22 - Skrzyżowanie ulic Solnej i Garbary)
Błąd, DAREK FOKS / JERZY JARNIEWICZ / MARCIN SENDECKI / ANDRZEJ SOSNOWSKI / AGNIESZKA WOLNY-HAMKAŁO / (g. 22 - Wieżowce)
Quiet, ARKADI ZAIDES (g. 22 - Stary Browar, Słodownia 3 piętro)
Un Horizonte Cuadrado, COMPANIA DE PASO (g. 22.30 - Park Wieniawskiego)
Koncert w klubie festiwalowym: THE RUBY SUNS (g. 23 - Pasaż Kultury)
Silent Disco, SNOW & SUMMER CRAZY PEOPLE (DJ Bold, DJ Stress, DJ Benda) (g. 24 - Pasaż Kultury).

*****

01.07.

Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
Wykład otwierający: Anna Zeidler-Janiszewska i Roman Kubicki, FORUM TEATROLOGICZNE: OBRAZ / WYOBRAŻENIE (g. 10.30 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Panel: Transdyscyplinarna figuratywność / obrazowość, FORUM TEATROLOGICZNE: OBRAZ / WYOBRAŻENIE (g. 11 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
Panel: Ciało na scenie, FORUM TEATROLOGICZNE: OBRAZ / WYOBRAŻENIE (g. 12.15 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Panel: Praca dramaturga, FORUM TEATROLOGICZNE: OBRAZ / WYOBRAŻENIE (g. 14.45 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Podsumowanie pierwszego dnia Forum FORUM TEATROLOGICZNE: OBRAZ/WYOBRAŻENIE (g. 16 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 17, 18, 19, 20, 21 - Stara Rzeźnia)
The Concealed City, LUK PERCEVAL (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
Springville, MIET WARLOP (g. 17 - Stara Rzeźnia, Maszynownia)
Kolacja z kanarkiem (część druga), MASH / HER / DIP / JAN ZAMOYSKI (g. 18 - Pasaż Kultury)
Another Sleepy Dusty Delta Day JAN FABRE / TROUBLEYN (g. 19 - MTP)
Ich czworo (g. 19 - Teatr Polski)
Forces, KWAAD BLOED (g. 20 - Ośrodek Teatralny Maski)
Felliniana, ONDADURTO TEATRO (g. 20 - Plac Wolności)
Śródka Świata, AKADEMIA RUCHU (g. 22 - Rynek Śródecki)
Błąd, DAREK FOKS / JERZY JARNIEWICZ / MARCIN SENDECKI / ANDRZEJ SOSNOWSKI / AGNIESZKA WOLNY-HAMKAŁO / (g. 22 - Wieżowce)
WP Zimmer II
CHARLOTTE VANDEN EYNDE I'm Sorry It's (Not) A Story / TAREK HALABY, Próba zrozumienia mojej socjopolitycznej sytuacji poprzez artystyczne poszukiwania osobistej tożsamości w odniesieniu do konfliktu palestyńsko-izraelskiego, część I (g. 22 - Stary Browar, Słodownia 3 piętro)
Koncert w Klubie Festiwalowym: Admiral Freebee (g. 23 - Pasaż Kultury)
Silent Disco, INDEPENDENT MALTA TEAM (DJ Nikita, DJ Dragon, DJ Bold) (g. 24 - Pasaż Kultury)

*****
02.07.

Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
Wykład otwierający: Andrzej Leader, FORUM TEATROLOGICZNE: POLITYCZNOŚĆ (g. 10.30 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Panel: Tabu w teatrze FORUM TEATROLOGICZNE: POLITYCZNOŚĆ (g. 11 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
Panel: Twórca-indywidualista, czy kolektyw twórczy? Luk Van den Dries, Grzegorz Niziołek (prowadzenie Paweł Sztarbowski) FORUM TEATROLOGICZNE: POLITYCZNOSC (g. 12.45 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
FORUM TEATROLOGICZNE: POLITYCZNOŚĆ (g. 12.15 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Organizacja życia teatralnego w Polsce i w Belgii: Ann Olearts, Paweł Płoski, Paweł Sztarbowski, Steven Vandervelden (prowadzenie Paweł Sztarbowski) FORUM TEATROLOGICZNE: POLITYCZNOŚĆ (g. 15 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)

Podsumowanie Forum FORUM TEATROLOGICZNE: POLITYKA WYOBRAŹNI (g. 16 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Pokaz filmów krótkometrażowych, DICHTVORM (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 17, 18, 19, 20, 21 - Stara Rzeźnia)
Sutra, SIDI LARBI CHERKAOUI (g. 18 - MTP)
Couple Like UGO DEHAES/KEREN LEVI (g. 19 - - Ośrodek Teatralny Maski)
The Truth About the Kennedys, LUK PERCEVAL (g. 19.30 - Teatr Wielki)
Felliniana, ONDADURTO TEATRO (g. 20 - Plac Wolności)
Cheap Lecture & The Cow Piece, JONATHAN BURROWS / MATTEO FARGION (g. 21.30 - Stary Browar, Słodownia 3 piętro)
Cyganeria, PUCCINI / CHMURA / DUDA-GRACZ (g. 21.30 - Stara Gazownia)
Błąd, DAREK FOKS / JERZY JARNIEWICZ / MARCIN SENDECKI / ANDRZEJ SOSNOWSKI / AGNIESZKA WOLNY-HAMKAŁO / (g. 22 - Wieżowce)
Śródka Świata, AKADEMIA RUCHU (g. 22 - Rynek Śródecki)
Koncert w Klubie Festiwalowym: Showman (g. 23 - Pasaż Kultury)
Silent Disco NEW SNOWMAN AFTERPARTY (DJ Lefthand, DJ Buła, DJ Bold) Pasaż (g. 24 - Pasaż Kultury)

*****
03.07.

Odkrycie fresku w fabryce konserw, MICHAŁ STACHYRA (g. 10 - ul. Wilkońskich / Dąbrowskiego 129)
Spotkanie z Ugo Dehaesem, PROWADZENIE: ANNA KRÓLICA (g. 11 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Fundament Ruina, ANNA CZARNOTA / MIKA GROCHOWSKA (g. 12 - Stadion im. E. Szyca)
Spotkanie z Lukiem Percevalem, PROWADZENIE: PIOTR GRUSZCZYŃSKI (g. 15 - Dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
Eutopia, FILIP BERTE (g. 17, 18, 19, 20, 21 - Stara Rzeźnia)
Bush, WIM VANDEKEYBUS (g. 17 - Sala audiowizualna Muzeum Archeologicznego)
Sutra, SIDI LARBI CHERKAOUI (g. 18 - MTP)
Couple Like, UGO DEHAES/KEREN LEVI (g. 19 - Ośrodek Teatralny Maski)
The Truth About the Kennedys, LUK PERCEVAL (g. 19.30 - Teatr Wielki)
Impro Jam Party / 5 urodziny Starego Browaru Nowego Tańca, MELBA KOLEKTYW (g. 21 - Stary Browar, Słodownia 3 piętro)
Cyganeria, PUCCINI / CHMURA / DUDA-GRACZ (g. 21.30 - Stara Gazownia)
Błąd, DAREK FOKS / JERZY JARNIEWICZ / MARCIN SENDECKI / ANDRZEJ SOSNOWSKI / AGNIESZKA WOLNY-HAMKAŁO / (g. 22 - Wieżowce)
Dyskretny urok trójkątów, czyli namiętne show Tercetu Egzotycznego, reż. Cezary Studniak (g. 22 - Malta Meta)

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów