"Rozkosz" w choreogr. Jakuba Lewandowskiego, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark
fot. Maciej Rukasz/mat. Lubelskiego Teatru Tańca

A jeśli następnej pracy nie ma?

Wszystkie wady projektowego życia ludzi kultury dzisiaj widać ze zdwojoną siłą: niepewność, brak stabilności, wyzysk, nieprzewidywalność, brak ubezpieczenia zdrowotnego, płatnego urlopu i zabezpieczeń emerytalnych - pisze Arek Gruszczyński w portalu dwutygodnik.com.

300 tysięcy - tyle mamy w Polsce artystów, muzyczek, malarzy, fotografek, ilustratorek, aktorów, reżyserek i pracowniczek instytucji kultury. To 2% wszystkich pracujących. Połowa pracuje na umowach śmieciowych. Jak radzą sobie w czasach epidemii? I czy przygotowują się na recesję?

Warszawa. #CzytelniaDramatuIT. Prezentacje online Instytutu Teatralnego

W ramach aktywności #INSTYTUTwsieci od ponad trzech tygodni Instytut Teatralny prezentuje codziennie swoje najważniejsze (przeniesione do sieci) projekty, nieudostępniane wcześniej materiały wideo, publikacje popularnonaukowe i premiery wydawnicze online. W tym tygodniu w e-ramówce Instytutu pojawia się nowy cykl wideo - #CzytelniaDramatówIT.

Warszawa. Tajemnice teatralnej garderoby

10 kwietnia o godz. 19.00 telewizja Active Family zaprezentuje relację z podróży aktorów Teatru Capitol do Kielc. Obsada komedii "O co biega?" wpuściła kamerę do swojego świata.

Klimkówka. Live streaming Dorosłych w lany poniedziałek

13 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się streaming na żywo koncertu zespołu Dorośli prosto z Beskidu Niskiego. Koncert z udziałem publiczności planowany jest na 1 października w Teatrze WARSawy.

Słupsk. "Judy" online

Nowy Teatr im. Witkacego udostępni zapis techniczny kolejnego ze swoich przedstawień. Tym razem w sobotę, 11 kwietnia, zobaczymy "Judy", spektakl muzyczny w reżyserii Dominika Nowaka.

Warszawa. Zostań w domu z Ninateką i Włącz teatr!

16 nowych tytułów, w tym spektakle Teatru Narodowego, Starego Teatru w Krakowie, TR Warszawa, Teatru Studio, Teatru na Woli oraz klasyki Teatru Telewizji. Adaptacje tekstów Tokarczuk, Masłowskiej, Wyrypajewa, Głowackiego czy Pilcha. To wszystko bezpłatnie w kwietniu i w maju w portalu www.ninateka.pl.