Z ostatniej chwili:
"Ojczyzna" w reż. Justyny Sobczyk, Teatr Polski w Poznaniu, gość II Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! w Kielcach
fot. Piotr Bedliński/mat. teatru

Boże, to ja tu pracuję?!

- Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, program otworzymy 1 stycznia 2017 roku. Zbudowałam go wokół naszej, polskiej i wielkopolskiej, tożsamości, tradycji. Od początku do końca w Polskim Teatrze Tańca będzie teraz wszystko, co polskie - mówi Iwona Pasińska, od września nowa dyrektor PTT w Poznaniu.

Sylwia Klimek: Podczas pożegnalnego spektaklu "27 sezonów" Ewy Wycichowskiej w finałowej scenie zatańczyły Panie wspólnie tango. Ten symboliczny gest i zamanifestowane w ten sposób wsparcie odchodzącej dyrektor pomaga Pani czy paraliżuje? Iwona Pasińska: - Ależ oczywiście, że pomaga! Nie wyobrażam sobie przejmowania teatru z takim dorobkiem, z taką historią bez wsparcia kogoś, kto poświęcił temu zjawisku 27 lat swojego życia, prawdziwie oddał, właściwie "zaprzedał duszę".

Warszawa. Koni(e)c lata na Jazdowie. Sąsiedzki weekend IT i CSW

W ostatni weekend wakacji, 27-28 sierpnia, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają na sąsiedzki weekend "Koni(e)c lata na Jazdowie". W programie wspólne otwarte śniadanie, prezentacja najpopularniejszych stałych cykli obu instytucji, atrakcje dla rodzin z dziećmi i dorosłych oraz wieczorny koncert-potańcówka.

Płock. Pomnik dawnego teatru już stoi na Tumach

To rodzaj makiety, artystyczne ujęcie budynku, w którym przed wojną działał na Tumach płocki teatr. Uroczyste odsłonięcie pomnika zaplanowane jest na 11 września, ale już można go oglądać!

Bydgoszcz. Teatr wokół problemu kryzysu na Prapremierach

Znamy program tegorocznego festiwalu Prapremier. Zaproszeni artyści kolejny raz nie pozostaną obojętni wobec najważniejszych dla dzisiejszej Europy problemów. W programie zaczynającego się wyjątkowo już we wrześniu festiwalu znalazło się 12 spektakli, 7 koncertów, wykład, debata, a nawet domówka.

Warszawa. "Orestes" Centrali w Zachęcie

Zachęta na co dzień prezentuje sztukę współczesną. Centrala w tym kontekście pokaże inscenizację tragedii "Orestes" - dramatu sprzed 2500 lat. Premiera odbędzie się 27 sierpnia.

Wrocław. Marszałek nie wyszedł do protestujących przed urzędem

Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu apeluje do zarządu woj. dolnośląskiego o niepowoływanie na stanowisko dyrektora tej placówki wybranego w konkursie aktora Cezarego Morawskiego. Artyści zarzucają mu brak kompetencji i uważają, że konkurs był "ustawiony".