"Sideways rain" w choreogr. Guilherme Botelho, Alias CIE (Szwajcaria)
fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska/mat. Festiwalu Ciało/Umysł

Stepowałem raka

- Moja wyobraźnia aktorska jest bliżej serialu "Girls". Więcej o aktorstwie nauczyły mnie "South Park" i "Family Guy" niż Stanisławski - z aktorem Janm Sobolewskim rozmawia Łukasz Saturczak w portalu dwutygodnik.com.

ŁUKASZ SATURCZAK: Wróciłeś niedawno z Niemiec, gdzie zagrałeś w "Oratorium" kolektywu She She Pop w Hebbel am Ufer w Berlinie. JAN SOBOLEWSKI: Zagrałem dwugodzinny spektakl po niemiecku, choć znam ten język bardzo średnio. Potrafię kupić dragi i zamówić kawę albo pogadać o pogodzie.

Szczecin. Znana aktorka pod ostrzałem prawicowych mediów

"Niejaka Cielecka ma być gwiazdą szczecińskiego Kontrapunktu finansowanego z budżetu miasta. Prezydentowi Szczecina to nie przeszkadza?" - pyta na Twitterze Małgorzata Jacyna-Witt. Tygodnik "Do Rzeczy" poświęcił zdjęciu artykuł zatytułowany Cielecka pozuje przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej.

Łódź. Kultura buntu motywem przewodnim Festiwalu Łódź Czterech Kultur

Kultura buntu, reprezentowana m.in. przez twórczość słynnego francuskiego skandalisty Serge'a Gainsbourga, będzie hasłem tegorocznej, organizowanej we wrześniu, edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Bydgoszcz. Balet "Romeo i Julia" otworzył XXV BFO

Balet "Romeo i Julia" Sergiusza Prokofiewa, w wykonaniu zespołu Opera Nova, zainaugurował w sobotę 25. Bydgoski Festiwal Operowy. W czasie festiwalu, oprócz gospodarzy, wystąpią artyści z Wrocławia oraz z Austrii, Bułgarii, Czech, Danii i Niemiec.

Warszawa. Wkrótce "BEM! Musical o patriotach i renegatach"

Kolejna premiera Pożaru w Burdelu, w ramach programu "Sto wskrzeszeń na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" - "BEM! Musical o patriotach i renegatach", została wyprodukowana we współpracy z Teatrem Syrena i Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W Teatrze Syrena spektakle będą pokazywane od 18 do 27 maja. Kielecka premiera przewidziana jest na 15 września.

Łódź. "Aida" w gwiazdorskiej obsadzie w Wielkim

Inscenizacja słynnej opery Giuseppe Verdiego po długiej nieobecności powraca na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi. 25 kwietnia w rolę Radamesa wcieli się Luis Chapa, światowej sławy tenor, gwiazda Metropolitan Opera w Nowym Jorku.