Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej XIV edycja

Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej XIV edycja (od 24.06.2007 do 07.07.2007)

Organizator

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

ul. Kilara 29, 41-902 Bytom

SCENA GŁÓWNA, Śląski Teatr Tańca ul. Żeromskiego 27
24.06
Sargel, OAPAI -Orupaap African Performing Arts Institute, Sudan, (scena główna): g. 19.30
25. 06
DKDA, Larumbe Danza, Hiszpania (scena główna): g. 19.30
Karolina, Laboratorium Choreograficzne ŚTT, Polska: g. 19.30
26.06
Hypertropia, Andre Gingras, Holandia (scena główna): g. 19.30
27.06
Submerso do Meu Ser, Companhia De Danca De Almada, Portugalia (scena główna); g. 19.30
28.06
As Yet Untitled Duet, It's Not What You Think, Hypothetically She Would Find Her Here; Joe Alter and Friends, USA (scena główna): g. 19.30
Bride's Present, Ohne Zucker Dance Projekt, Rosja (scena główna): g. 19.30
29.06
Four Seasons, Kolben Dance Company, Izrael (scena główna): g. 19.30
Flava, Jumping The Broom;Gesel Mason, USA (scena główna): g. 19.30
30.07
Zobaczyć świat w ziarnku piasku, Ślaski Teatr Tańca, Polska (- premiera, scena główna): g. 19.30
01.07
Underground, David Dorfman Dance, USA (scena główna): g. 19.30
02.07
Migration, Moroccan;Alonzo King's Lines Ballet, USA (scena główna): g. 19.30
03.07
The Strings Theory, Dusan Tynek Dance Theatre, USA (scena główna): g. 19.30
Po Godzinach, Teatr Tańca Zawirowania, Polska (scena główna): g. 19.30
04.07
Practice Paradise, Peeled; Diversion- The Dance Company Of Wales, Walia (scena główna): g. 19.30
05.07
Progressive Coma, Johannes Wieland Company, USA (scena główna): g. 19.30
I Znów i Jeszcze Raz, Lublin Dance Theatre, Polska (scena główna): g. 19.30
06.07
Shell Games, I'll Take You There; Battery Dance Company, USA: g. 19.30
07.07
Processus, Aira Nagineviciute/Lithuanian Dance Information Centre/Music Academy of Lithuania,
Litwa (scena główna): g. 19.30
Alternative Moves and Spaces, ChewaContact Dance; Company, Malta (scena główna): g. 19.30
SCENY ALTERNATYWNE
Elektrociepłownia Szombierki, ul. Kosynierów 27, Bytom-Szombierki
27.06
The Suitcase ,Out To, ,Tajwan: g.16 i g.17:30
28.06
Dreaming in Haiku, Zoe Knight, Belgia/Australia: g. 17
30.06
Death in the count of 9,Zoe Knight& Paserrelle, Belgia/Australia: g. 21.30
01.07
The Perfect State, Maria Magdalena, Austria: g. 17
Body.Building.Places,Georg Blaschke ,Austria: g. 17
02.07
Le Petit Mort, Pallisimo, USA: g. 21.30
03.07
The Showpony, Trajal Harrell, USA: g. 16 i g.17:50
04.07
Projekt Twórczy z udziałem dzieci i młodzieży z Bytomia w ramach międzynarodowego projektu "Śląsk - Walia. Kopalnia Tańca", Sean Tuan John, Wlk.Bryt.: g. 17
06.07
Wieczór Młodych Choreografów, Polska: g. 21.30

Ksiegarnia Suplement, ul. Jainty 9, Bytom
25.06
Puzzle The Puzzle, Out To, Tajwan: g. 16 i g. 17.30
Młodzieżowy Dom Kutury nr 1, ul. Powstańców Warszawskich, Bytom (ogród)
26.06
Cztery róże dla Luciene, Mufmi Teatr Tańca, Polska: g. 17
Rynek, Bytom
24.06
Between Sinar and Edab, Al Bugaa, Sudan: .g. 17
Śląski Teatr Tańca, ul. Żeromskiego 27, Plac przed Teatrem
29.06
Kristina Isabelle Dance / High Jinks USA: g. 21
WARSZTATY TANECZNE
24 czerwca - 7 lipca 2007
Warsztaty poprowadzą:
Georg Blaschke (Austria) - taniec współczesny
Hilke Diemer - (Holandia) kompozycja
Joe Alter (USA) - taniec współczesny
John Utans (Australia/Hong Kong) - taniec współczesny
Susan Lambert (USA) - tango
Noibis Licea (USA/ Kuba) - latino
Matthew Westerby (USA/GB)- laban & release
Kristina Isabelle, Ion O'Brian (USA) - street (circus art) theatre/ dance mix
Trajal Harrel (USA) - critical choreography
Ewa Wardzała (Polska) - joga
Slava Krichmariev (Rosja) - balet
Wojciech Blecharz (Polska) - emisja głosu
Jacek Łumiński (Polska) - polska technika tańca współczesnego
Sylwia Hefczyńska - Lewandowska (Polska) - taniec współczesny
Sebastian Zajkowski (Polska)- taniec współczesny
Aleksander Kopański (Polska) - zajęcia ogólnorozwojowe
Amal Suliman Abaker, Mohammed Yassin Abdelmagid (Sudan) - taniec afrykański
Byron van Jones (Niemcy) - lyrical modern jazz
Tai Zhang (USA) - tradycyjny taniec chiński
Werner Bechter (Austria) - body - mind - centering
Aisa Lafour (Holandia) - taniec brzucha
Harmen Tromp (Austria) - balet
Ruta Kambli (Indie) - taniec hinduski
Pavel Zustiak (Palissimo) - present body
Paul Clayden (GB) -taniec współczesny
Louise Frank (Holandia) - technika Limona
Ann Chieverini (USA) - balet
Janusz Skubaczkowski (Polska) - taniec współczesny
Liam Clancy (USA) - taniec współczesny
Alexandra Berger (USA) - gyrotonic
Leslie Seiters (USA) - taniec współczesny
Dusan Tynek (USA) - taniec współczesny
PROJEKTY SPOŁECZNE
24 czerwca - 7 lipca 2007

VIII MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY TAŃCA INTEGRACYJNEGO
z udziałem osób niepełnosprawnych ruchowo.
Adresowane do tancerzy, osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na
wózku inwalidzkim z dysfunkcjami ruchu.
Prowadzenie Mary Verdi-Fletcher z Wheelchair Company/USA
WARSZTATY TERAPII PRZEZ RUCH
warsztaty adresowane do pedagogów, terapeutów fizjoterapeutów itp.
Celem zajęć jest poznanie technik terapeutycznego oddziaływania przez sztukę taneczną na osoby niepełnosprawne.
WARSZTATY TERAPII PRZEZ RUCH - z osobami niepełnoprawnymi
mentalnie i ruchowo
WARSZTATY CHOREOTERAPII PSYCHOLOGICZNEJ - praca z osobami z
zaburzeniami psychicznymi
terapia przez ruch jest zaliczana do elementów art-terapii. Tutaj podstawowe elementy tańca: ruch i rytm stają się drogą do uzyskania harmonii ciała i umysłu, ułatwiają poznanie siebie i swoich emocji, a także komunikację interpersonalną z innymi ludźmi. "Terapia przez ruch" jest swojego rodzaju psychologicznym użyciem ruchu, gdzie ciało i dusza stanowią jedność to proces powodujący fizyczną i psychiczną integrację osoby. Włączając do zajęć elementy tańca współczesnego dajemy uczestnikom możliwość tworzenia ich własnych kompozycji tanecznych, krótkich improwizacji, które mają swoje zastosowanie w przygotowywanych spektaklach.
WARSZTATY TAŃCA DLA SENIORÓW
warsztaty z różnych form tanecznych adresowane do osób starszych pragnących rozpocząć lub powrócić do przygody z tańcem. Proponujemy urozmaicony pakiet zajęć z tańca współczesnego, towarzyskiego, improwizacji ruchowej, tańców dawnych, tańców w kręgu, tańców integracyjnych.

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM HISTORYKÓW i KRYTYKÓW TAŃCA
oraz WARSZTATY PISANIA O TAŃCU
25 czerwca - 6 lipca 2007
o George Jackson (USA)
o Donald McDonagh (USA)
o Leslie Getz (USA)
o Stuart Sweeney (Wielka Brytania)
o Shams Nagm (Sudan)
o Hassan Abd Elmoniem (Sudan)
o Roman Pawłowski (Gazeta Wyborcza)
o oraz krytycy z Holandii, Niemiec
MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY MENEDŻERÓW SZTUKI
25 - 29 czerwca 2007
David Guion / USA - Konsultant ds. Rozwoju i Marketingu
Anna Thompson /USA - organizacje pozarządowe
Laurie Uprichard / USA - prezenter
Olga Garey / USA - organizacje pozarządowe
Iwona Alter / Polska - Elmer's Products, Inc. (Ohio, USA) Johnson & Johnson, Shiseido
oraz przedstawiciele fundacji, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Punktu Kontaktowego ds. Kultury
KONCEPCJA - PRODUKCJA - warsztaty realizacji teatralnych
25 czerwca - 4 lipca 2007
Prowadzenie:
Philip W. Sandstrom (USA)
Rhynes Cheles (USA)
Boris Caksiran (Serbia)
Marko Pejovic (Serbia)
MAŁA KONFERENCJA TAŃCA dla dzieci w wieku 7 - 11 lat
25 - 29 czerwca 2007
Prowadzenie:
Larumbe Danza (Hiszpania)
Tai Zhang (Chiny)
Korina Kordova (Brazylia)

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów