Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania" XV edycja (od 18.10.2008 do 24.10.2008)

Organizator

Teatr "Baj Pomorski", Urząd Miasta Torunia

ul. Piernikarska 9, 87-100 Toruń

18.10
11:00 Parada teatralna/ Parade
Rynek Staromiejski

12:00 Jabłoneczka/ The Apple Maiden, Teatr "Baj Pomorski" (Toruń, Polska/ Poland)
15:00 Na szkle malowane/ Painted on glass Divadlo Loutek (Ostrava, Czechy/ Czech Republic)
18:00 Intymność/ Intimacy, Iris Meinhardt, (Stuttgart, Niemcy/ Germany)

20:00 Fasada/ Façade, Białostocki Teatr Lalek (Białystok, Polska/ Poland)
21:30 Jan Wilkowski - glosy do legendy Artysty
22:00 CZESŁAW ŚPIEWA (solo) - KONCERT

19.10.
12:00 Egle - Królowa Wężów/ Egle - the queen of the im. M. Pidhirianky (Iwano-Frankiwsk, Ukraina/Ukraine)
14:00 - Gapiszon w teatrze - czyli 50-te urodziny bohatera stworzonego dla dzieci przez Bohdana Butenkę
Spotkanie z autorem, warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny

15:00 - 18:00 AKCJA. ANIMACJA. PREZENTACJA III. Pokazy multimedialne
WRO Art Center, Jacek Kościuszko, Maciej Szupica, Małgorzata Jankowska, Przemo Wojciechowski, II Pracownia Animacji ASP w Poznaniu, Zakład Plastyki Intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
18:45 - 19:45 Plaża Wyobraźni.
Fasada Teatru Przygody Gapiszona - projekcja dla dzieci
Animacje multimedialne dla młodzieży i dorosłych

20:00 Klątwa/ The curse, Teatr Wierszalin (Supraśl, Polska/ Poland)

20.10.
12:00 Czerwony Kapturek/ Little Red Riding Hood, Teatr Lalek Guliwer (Warszawa, Polska/
20:00 Walizka Pana Houdinisa/ Houdini's Suitcase, Pickled Image Theatre (Bristol, Anglia/

21.10.
10:00 Igraszki z diabłem/ Dalliance with the Devil, Olsztyński Teatr Lalek (Olsztyn, Polska/
12:00 Dziadek do orzechów/ The nutcracker, Scena Teatru Dziecięcego Teatru "Baj Pomorski", Toruń, Polska
20:00 Gdy słychać wycie/ Howls, Teatro Corsario (Valladolid, Hiszpania/ Spain)

22.10
10:00 O śmierci i cudownym lekarzu/ The death and the miraculous doctor, Stare Divadlo, Nitra, Słowacja
12:00 - O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce, Prezentacja Studentów, Akademia Teatralna w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Polska
20:00 Schron/ The Schelter Unia Teatr Niemożliwy (Warszawa, Polska

23.10.
10:00 Kino Palace/ Palace Cinema, Teatr Lalka, Warszawa, Polska
12:00 - 15:00 V Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych
18:00 ... z Topora .../ ... from Topor ..., prezentacja studentów, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie Wydział Lalkarski we Wrocławiu, Polska
20:00 Gdy słychać wycie/ Howls, Teatro Corsario (Valladolid, Hiszpania/ Spain)
22:00 Koncert zespołu Disparatess

24.10.
10:00 Dzieje sławnego Rodryga/ The history of the famous Rodryg, Teatr Lalki i Aktora im. Smolki, Opole, Polska
14:00 - Werdykt jury. Zakończenie Festiwalu

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów