Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania" XXIII edycja (od 14.10.2016 do 22.10.2016)

Organizator

Teatr "Baj Pomorski", Urząd Miasta Torunia

ul. Piernikarska 9, 87-100 Toruń

14.10.PIĄTEK
9.00-13.00 XIII Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych INNYM OKIEM /wstęp wolny
1. "Kluczucia" STOWARZYSZENIE JESTEM, Toruń
2. "Cztery pory roku" BRATANKI, Toruń
3. "Chcemy być sobą" MIĘDZY NAMI, Janikowo
4. "Było sobie życie" ŚDS WRZOS, Bydgoszcz
5. "Doktora!!!" ALTERNATYWNA SCENA RUCHU, Rypin
6. "Szatnia" TEATR PRZEBUDZENI, Ostróda
7. "Jest OK." TEATR WYSPA, Bydgoszcz
8. "Tango" GRUPA ZET, Toruń
9. "Karnawał w Rio", "Skrzydła" TEATR RUCHU BALONIK, Warszawa
20.00 "Ćwiczenia stylistyczne"
Teatr Malabar Hotel, Warszawa /17+ (duża scena)
***
15.10 SOBOTA
13.30- 14.00 PARADA TEATRALNA (Rynek Staromiejski)
14.00 UROCZYSTE OTWARCIE XXIII MFTL SPOTKANIA
14.15 "Trzej muszkieterowie"
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole/8+ (duża scena)
***
16.10 NIEDZIELA
9.30 "Wakacje Mikołajka"
Teatr Lalka, Warszawa/7+ (duża scena)
11.00 "Książeczka"
Teatr Baj, Warszawa/od 6 m-cy do 3 lat (mała scena)
18.00 "Gęś, Śmierć i Tulipan"
Teatr Baj, Warszawa/10+ (duża scena)
***
17.10 PONIEDZIAŁEK
9.30 "Baśń o dzielnym Radomirze"
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego, Radom/5+ (duża scena)
11.00 "Akademia pana Kleksa"
Teatr Maska, Rzeszów/5+ (Jordanki)
13.30 "U panien Mortees
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku/14+ (mała scena)
***
18.10 WTOREK
9.00 "Oscar"
Kyiv Municipal Academic Puppet Theatre, Kijów - Ukraina/12+ (mała scena)
11.00 "Hydrokosmos"
Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, Wrocław/8+ (duża scena)
18.00 "Aya znaczy miłość"
Teatr "Baj Pomorski", Toruń/7+ (duża scena)
***
19.10 Środa
10.00 "Snill"
Open Window Theatre, Norwegia/4+ (mała scena)
12.00 "A morze nie"
Teatr "Baj Pomorski", Toruń/8+ (duża scena)
20.00 "Molier" Teatr Animacji, Poznań/ młodzież + dorośli (mała scena)

***
20.10 CZWARTEK
11.00 "Dobrze, że jesteś"
Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych/5+ (mała scena)
18.00 "Kandyd, czyli optymizm"
Białostocki Teatr Lalek, Białystok/młodzież + dorośli (duża scena)
17.00-21.00 00 XI AKCJA / non stop / ANIMACJA (amfiteatr) to instalacja filmowa składająca się z kilkunastu prac reprezentatywnych dla dotychczasowych 10 edycji minifestiwalu Akcja Animacja odbywającego się w teatrze Baj Pomorski.
***
21.10 PIĄTEK
11.00 "Karnawał zwierząt"
Białostocki Teatr Lalek, Białystok/4+ (duża scena)
12.30 "Świat i już"
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu/3 +(mała scena)
19.30 "Mewa"
Grodzieński Teatr Lalek, Grodno - Białoruś/16+ (duża scena)
17.00-21.00 XI AKCJA / non stop / ANIMACJA (amfiteatr) to instalacja filmowa składająca się z kilkunastu prac reprezentatywnych dla dotychczasowych 10 edycji minifestiwalu Akcja Animacja odbywającego się w teatrze Baj Pomorski.
***
22.10 SOBOTA
9.00 - 10.00 Czytanie tekstu "Pan Lampa" autorstwa Maliny Prześlugi w ramach promowania współczesnej dramaturgii dla dzieci i młodzieźy, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
/6+( scena przytulakowa)


11.00 "Chodź na słówko 2"
Centrum Sztuki Dziecka, Poznań/7+ (mała scena)
13.00 "Królewna Logorea i niedźwiedź
Teatr Lalek Guliwer", Warszawa/6+ (duża scena)
15.00 WERDYKT JURY

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów