Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania" XXI edycja (od 10.10.2014 do 18.10.2014)

Organizator

Teatr "Baj Pomorski", Urząd Miasta Torunia

ul. Piernikarska 9, 87-100 Toruń

10.10.2014 (piątek)
duża scena
Godz. 9:00 - 13:00 - INNYM OKIEM - XI SPOTKANIA Z TEATREM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH / ANOTHER POINT OF VIEW - 11 MEETINGS WITH THEATRES' OF HANDICAPPED PEOPLE
duża scena
Stowarzyszenie "Jestem", Toruń - Przedział
Teatr "Między Wierszami", ZS nr 26 w Toruniu - Zanim wyruszę, ogrzeję duszę
Grupa ZET, MDK w Toruniu - Ostatnie drzewo
Teatr "Szanowni Państwo", Świetlica "Pracownia" Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej - Momo
Fundacja Wiatrak, Bydgoszcz - Dziękczynienie
Alternatywna Scena Ruchu RDK, Rypin - DLACZEGO?
Teatr RECEPTA, Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie - Siewcy

***
11.10.2010 (sobota)
10:00 - PARADA TEATRALNA/ PARADE (Rynek Staromiejski)

duża scena
11:00 - UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU/ THE OPENING CEREMONY
UROK TUWIMA / THE CHARMS OF TUWIM
Teatr Pinokio (Łódź, Polska / Poland)
Spektakl familijny / Performance for families
Trwa/ Duration: 60 min.


kawiarnia teatru
14:00 - BRZDĘK I DŹWIĘK / JINGLE AND JANGLE
Teatr "Baj Pomorski" (Toruń, Polska / Poland)
Spektakl dla dzieci od lat 1 / Ages 1+
Trwa / Duration: 45 min.
Spektakl pozakonkursowy/ Non competitive performance

duża scena
17:30 - WĄŻ / THE SNAKE
Teatr "Baj Pomorski" (Toruń, Polska / Poland)
Spektakl dla dzieci od lat 4 / Ages 4+
Trwa / Duration: 60 min.
Spektakl pozakonkursowy/ Non competitive performance


mała scena
19:00 - TABULA ROSA
Hop Signor Puppet Theatre (Ateny, Grecja / Greece)
Spektakl dla młodzieży od lat 14 i dorosłych / Ages 14+
Trwa / Duration: 30 min.
***

12.10.2014 (niedziela)
duża scena
10:30 i 12:00 - MALOWANY OGRÓD / THE PAINTED GARDEN
Compagnia TPO (Prato, Włochy / Italy)
Spektakl dla dzieci od lat 4 / Ages 4+
Trwa/ Duration: 50 min.

Kawiarnia teatru
18:00 - Spotkanie autorskie z Januszem R. Kowalczykiem i promocja książki "STS - tu się wszystko zaczęło"

fasada teatru
19:00 - Tomasza Mościcki i wspomnienie z podróży szlakiem prawosławnych klasztorów greckich

duża scena
20:00 - KRABAT
Figurentheater Wilde & Vogel oraz Grupa Coincidentia (Niemcy i Polska / Germany and Poland)
Spektakl dla młodzieży od lat 12 i dorosłych / Ages 12+
Trwa/ Duration: 1:05 godz.


Klub Lizard King
20.00 - KONCERT ZESPOŁU PUSTKI
***
13.10. 2010 (poniedziałek)
duża scena
10:00 - SMOKI / THE DRAGONS
Teatr Animacji w Poznaniu (Poznań, Polska / Poland)
Spektakl dla dzieci od lat 6 / Ages 6+
Trwa / Duration: 1:35 godz.

mała scena
11:30 - TRZY PO TRZY / TRIPLE THREE
Teatr Pinokio (Łódź, Polska / Poland)
Etiuda aktorska dla dzieci od lat 7 / Ages 7+
Trwa / Duration: 30 min.
Spektakl pozakonkursowy/ Non competitive performance

kawiarnia teatru
20:00 - SCENA MUZYCZNA - KONCERT ZESPOŁU MADZIUNIA KICIUNIA & ŚWIĘTO ZMARŁYCH
Wstęp wolny / Free admission
***
14.10.2014 (wtorek)
duża scena
10.00 - O RAJU! CZYLI O TYM, CO BYŁO, KIEDY NIC NIE BYŁO /
GOOD HEAVENS! ON WHAT THERE WAS WHEN THERE WAS NOTHING THERE
Teatr Guliwer (Warszawa, Polska / Poland)
Przedstawienie dla dzieci od lat 5 / Ages 5+
Trwa / Duration: 60 min.

sala konferencyjna
10.00 - 14.00 - warsztaty z animacji poklatkowej
Prowadzenie: Monika Kuczniecka. Bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 10-16 lat dla grupy zorganizowanej. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

mała scena
11:30 - TRZY PO TRZY / TRIPLE THREE
Teatr Guliwer (Warszawa, Polska / Poland)
Etiuda aktorska dla dzieci od lat 7 / Ages 7+
Trwa / Duration: 30 min.
Spektakl pozakonkursowy/ Non competitive performance

mała scena
15.30 - 18.45 - AKCJA. ANIMACJA IX
Pokazy multimedialne / Multimedia presentations
Kurator / curator: Krzysztof Białowicz
(Wstęp wolny/ Free admission)


Sala konferencyjna
16.00 - 19.00 - TRZY PO TRZY warsztaty teatralne dla nauczycieli
Prowadzenie: Justyna Czarnota (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie) i Barbara Małecka (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku)
Wstęp wolny / Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów

duża scena
19.00 - After Play
Białostocki Teatr Lalek (Białystok, Polska / Poland)
Przedstawienie dla młodzieży i dorosłych / Performance for youth and adults
Trwa / Duration: 1:20 godz.

***
15. 10.2014 (środa)

duża scena
10:00 - BYCZEK FERNANDO / THE STORY OF FERDINAND
Teatr Guliwer (Warszawa, Polska / Poland)
Przedstawienie dla dzieci od lat 5 / Ages 5+
Trwa / Duration: 1:10 godz.

mała scena
12:30 - TRZY PO TRZY / TRIPLE THREE
Teatr "Baj Pomorski" (Toruń, Polska / Poland)
Etiuda aktorska dla dzieci od lat 7 / Ages 7+
Trwa / Duration: 30 min.
Spektakl pozakonkursowy/ Non competitive performance

mała scena
18:00 - KOMEDIA, CZYLI ZABAWA W ZABIJANIE / COMEDY: KILLING GAMES
Prezentacja studentów/ Students' presentation
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (Polska/ Poland)
Przedstawienie dla młodzieży i dorosłych / Performance for youth and adults
Trwa / Duration: 40 min.
Spektakl pozakonkursowy/ Non competitive performance

kawiarnia teatru
19:30 - SCENA MUZYCZNA - "HERBATA U BUŁATA", KONCERT W WYKONANIU DARIUSZA BERESKIEGO, JACKA BESZCZYŃSKIEGO I KRZYSZTOFA ZAREMBY (piosenki z repertuaru Bułata Okudżawy)
21.00 - SCENA MUZYCZNA - KONCERTY ZESPOŁÓW THE CASHED & MUPPET BOYS
Wstęp wolny / Free admission
***

16.10.2014 (czwartek)
duża scena
10.00 - PLAMA / THE STAIN
Wrocławski Teatr Lalek (Wrocław, Polska / Poland)
Przedstawienie dla dzieci od lat 4 / Ages 4+
Trwa / Duration: 40 min.

mała scena
12.00 - NIC DO STRACENIA / NOTHING TO LOSE
Prezentacja studentów/ Students' presentation
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu (Polska/ Poland)
Spektakl dla dzieci od lat 9 / Ages 9+
Trwa/ duration: 45 min.
Spektakl pozakonkursowy/ Non competitive performance

duża scena
18.00 - OSTATNIA SZTUCZKA GEORGESA MÉLISA / THE LAST TRICK OF GEORGES MÉLIS
Divadlo DRAK (Hradec Kralove, Czechy / Czech Republic)
Przedstawienie dla dzieci od lat 7 / Ages 7+
Trwa / Duration: 60 min.

kawiarnia teatru
20.30 - SCENA MUZYCZNA - KONCERT ZESPOŁU TSIGUNZ FANFARA AVANTURA
Wstęp wolny / Free admission
Wydział Filologiczny UMK, Collegium Maius, Fosa Staromiejska 3 (s. 307)
9:30 -14.00 i 15:00 - 17:00 - obrady ogólnopolskiej konferencji naukowej
"TEATR WŚRÓD MEDIÓW"
(organizator: Zakład Dramatu i Teatru Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu)

***
17.10.2014 (piątek)
duża scena
10.00 - KRÓLOWA ŚNIEGU / THE SNOW QUEEN
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach (Kielce, Polska / Poland)
Przedstawienie dla dzieci od lat 6 / Ages 6+
Trwa / Duration: 60 min.

mała scena
11.30 - CHODŹ NA SŁÓWKO / COME TO GRIPS WITH WORDS!
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (Poznań, Polska / Poland)
Przedstawienie dla dzieci od lat 8 / Ages 8+
Trwa / Duration: 50 min.

Kawiarnia teatru
13.00 - Promocja Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży

mała scena
16.30 - BRZYDKIE KACZĄTKO / THE UGLY DUCKLING
Miejski Teatr Miniatura (Gdańsk, Polska / Poland)
Przedstawienie dla dzieci od lat 5 / Ages 5+
Trwa / Duration: 60 min. (z przerwą / with interval)

Wydział Filologiczny UMK, Collegium Maius, Fosa Staromiejska 3 (s. 307)
9:30 -14.00 i 15:00 - 18:30 - obrady ogólnopolskiej konferencji naukowej
"TEATR WŚRÓD MEDIÓW"
(organizator: Zakład Dramatu i Teatru Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu)
***
18.10.2014 (sobota)

duża scena
12.00 - BŁĘKITNA PLANETA / BLUE PLANET
Miejski Teatr Miniatura (Gdańsk, Polska / Poland)
Przedstawienie dla dzieci od lat 7 / Ages 7+
Trwa / Duration: 1:30 godz. (z przerwą)
Wstęp wolny / Free admission.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów.

Godz. 14:00 - WERDYKT JURY, KONCERT DJ-A FUNKTION JULIUSZA PACKA I ZAKOŃCZENIE FESTIWALU / THE VERDICT OF THE JURY, CONCERT OF DJ FUNKTION JULIUSZ PACEK AND THE CLOSING CEREMONY

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów