Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania" XXII edycja (od 02.10.2015 do 10.10.2015)

Organizator

Teatr "Baj Pomorski", Urząd Miasta Torunia

ul. Piernikarska 9, 87-100 Toruń

2.10 PIĄTEK
9:00-13:30 (duża scena) XII Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych INNYM OKIEM, koordynacja: Barbara Rogalska zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
13:00-13:35 (mała scena) Warsztaty muzyczne - prowadzenie: Krzysztof Zaremba / do 20 os. zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
14:00-14:45 (sala konferencyjna) Warsztaty plastyczne - prowadzenie: Aneta Tulisz-Skórzyńska / do 20 os., zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
15:00-17:00 (sala konferencyjna) Wykład - Maria Budzyńska: Teatroterpia- moja metoda, sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
***
3.10 SOBOTA
11:00-11:30 Parada teatralna
11:30-12:00 Uroczyste otwarcie XXII MFTL SPOTKANIA
12:00 (duża scena) "Szczurołap" - Śląski Teatr Lalki i Aktora, Katowice
13:00-13:45 Warsztaty marionetkowe - prowadzenie: Ryszard Gumowski, Tadeusz Makowski zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
13:30- 14:00 (pokój 69) Warsztaty Filmowe - prowadzenie: Ireneusz Maciejewski/ grupa do 4 osób zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
14:00 (mała scena) "Koło Fortuny" - Lviv Theater "And people and puppets", Lwów (UKRAINA) - PRZED I PO warsztaty logopedyczne - Marta Parfieniuk-Białowicz
zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
14:00-14:45 Pracownia Konstruktorska Warsztaty- Jak Powstaje Lalka Teatralna - Kukła, Jawajka, Sycylijka, Marionetka, Lalki Cieniowe-prowadzenie: Ryszard Gumowski, Tadeusz Makowski zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
20:00 (duża scena) "Ślub", Teatr "Baj Pomorski", Toruń
***

4.10 NIEDZIELA
11:00 (duża scena) "Dzieci z Bullerbyn" - Teatr "Baj Pomorski", Toruń
13:00- 13:30 (pokój 69) Warsztaty Filmowe-prowadzenie: Ireneusz Maciejewski/ grupa do 4 osób zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
13:00- 13:45 (mała scena) T. Warsztaty Scenariuszowe-prowadzący: Zbigniew Lisowski zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
14:00 (konferencyjna) "PRZETRWAM. Opowieść Pani Durabo"
16:00-19:00 (mała scena) AKCJA ANIMACJA
16:00-16:40 (duża scena) Warsztaty Światła i Warsztaty Teatralne - budowa teatru - prowadzący: Zbigniew Lisowski zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
***
5.10 PONIEDZIAŁEK
11:00 (duża scena) "Rydygier - mój przyjaciel wampir" Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra
15:30-17:00 (sala konferencyjna) Wykład - Rola literatury w rozwoju osób niepełnosprawnych-prowadzenie: Elżbieta Olszewska
17:00 (duża scena) "Motyle" Compagnia TPO, Prato (WŁOCHY)
19:00 (mała scena) Scena Muzyczna- BARTEK KULIK&ORKIESTRA PÓŹNEGO LATA, DISPARTES
***
6.10 WTOREK
9:00 (duża scena) "Motyle" Compagnia TPO, Prato (WŁOCHY)
13:00 (mała scena) "Calineczka" studenci PWST w Krakowie (filia we Wrocławiu)/spektakl pozakonkursowy
15:00-17:00 (sala konferencyjna) Warsztat - Tańce tradycyjne w pracy z osobami niepełnosprawnymi - prowadzenie: Katarzyna Kostańska zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
20:00 (duża scena) "Jaśniepanienka", Białostocki Teatr Lalek, Białystok / dla młodzieży i dorosłych
***
7.10 ŚRODA
11:00 (duża scena) "Gdzie jest Lailonia?", Teatr Pinokio, Łódź / 10+
13:00 (mała scena) "Any-Body" - studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku / dla wszystkich grup wiekowych
16:00 (Rynek Nowomiejski) Piosenki do grania na nosie - Koncert- wokaliści: Małgorzata Krawczenko, Ewa Wróblewska, Łukasz Bzura, Piotr Osak (zespół Teatru Pinokio z Łodzi)/ koncert dla dzieci, familijny
***
8.10 CZWARTEK
10:00 (mała scena) "Legendy toruńskie", Teatr "Baj Pomorski"
12:00 (duża scena) "Alicja", De Stilte (HOLANDIA) / 6+
15:00-17:00 (sala konferencyjna) Warsztat - Tożsamość Inności-prowadzenie: Ewa Świokła zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
19:00-22:30 (Błonie Nadwiślańskie) "Mistrz i Małgorzata", Teatro Tatro /16+
***
9.10 PIĄTEK
11:00 (duża scena) "Czarodziejski Flet", Wrocławski Teatr Lalek /6+
13:00 (kawiarnia teatralna) Czytanie dramatu "NINA I PAUL" Thilo Refferta w ramach promowania współczesnej dramaturgii dla młodszej młodzieży, Centrum Sztuki Dziecka z Poznania- aktorzy z Poznania/wstęp wolny
13:00-13:45 (sala konferencyjna) Warsztaty rysunku i warsztaty plastyczne - prowadzenie: Aneta Tulisz-Skórzyńska zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
14:00-14:45(Pracownia Konstruktorska) Warsztaty - Jak Powstaje Lalka Teatralna - Pacynka, Kukła, Jawajka, Sycylijka, Marionetka, Lalki Cieniowe - prowadzenie Ryszard Gumowski, Tadeusz Makowski
15:00-17:00 (sala konferencyjna) Warsztat - Horyzonty Aktywności - prowadzenie: Iwona Murawska
18:00 (duża scena) "Białe małżeństwo", Teatr Maska, Rzeszów / dla młodzieży i dorosłych
***
10.10 SOBOTA
11:00 (duża scena) "Gobo. Digital Glossary" AKHE Theatre, Sankt Petersburg (ROSJA) /12+
12:30-13:00 (pokój 69) Warsztaty Filmowe - prowadzenie: Irek Maciejewski zapisy: sekretariat@bajpomorski.art.pl. 56 652 24 24
13:00 (mała scena) "A niech to gęś kopnie", Teatr Animacji, Poznań / 9+ PRZED I PO Warsztaty logopedyczne - prowadzenie: Marta Parfieniuk-Białowicz
14:00 (duża scena) Kabaret
15:00 (duża scena) Werdykt Jury

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów