Festiwal Szekspirowski XIV edycja

Festiwal Szekspirowski XIV edycja (od 30.07.2010 do 08.08.2010)

Organizator

Gdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedanense

ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, 80-818 Gdańsk

30 lipca 2010, piątek
18.00 Król Lear, Wrocławski Teatr Współczesny - Teatr Wybrzeże, Gdańsk


18.00 Szaleństwo Hamleta, Two Gents Productions, UK - Park Kulturowy Faktoria, ul. Zastawna, Pruszcz Gdański


18.00 Burza, Toma Caragiu Theatre, Rumunia - Teatr Miejski, Gdynia



***

31 lipca 2010, sobota

17.00 Burza, Toma Caragiu Theatre, Rumunia - Teatr Miejski, Gdynia


19.00 i 21.00 - Makbet Remix, Gdański Teatr Szekspirowski/Fundacja Theatrum Gedanense - dawna zajezdnia tramwajowa na ul. Kurzej, Gdańsk

20.00 Szaleństwo Hamleta, Two Gents Productions, UK - Ogródek Jordanowski, ul. Szopinowskiego

21.00 Co chcecie albo Wieczór Trzech Króli, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu - Teatr Wybrzeże, Gdańsk


***

1 sierpnia 2010, niedziela

16.00 Jak wam nam się podoba, London Metropolitan University, UK - Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 33/35, Gdańsk

18.00 Wieczór Trzech Króli, Musical Comedy Theatre, Armenia - Teatr Wybrzeże, Gdańsk

19.00 Szaleństwo Hamleta, Two Gents Productions, UK -
Scena Plenerowa w Parku im. Majkowskiego

19.00 i 21.00 - Makbet Remix, Gdański Teatr Szekspirowski/Fundacja Theatrum Gedanense - dawna zajezdnia tramwajowa na ul. Kurzej, Gdańsk



***

2 sierpnia 2010, poniedziałek

19.00 Burza, Irina Brook Compagnie, Francja - Teatr Wybrzeże, Gdańsk

21.30 Romeo i Julia, Roman Viktyuk Theatre, Rosja - Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Sopot



***

3 sierpnia 2010, wtorek

17.00 Szaleństwo Hamleta, Two Gents Productions, UK/Zimbabwe - Scena Malarnia Teatru Wybrzeże, Gdańsk

19.00 Czekając na sen, Irina Brook Compagnie, Francja - Teatr Wybrzeże, Gdańsk


20.00 Romeo i Julia, Roman Viktyuk Theatre, Rosja -
Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Sopot



21.00 Vakomana Vaviri ve Zimbabwe lub Dwaj panowie z Werony, Two Gents Productions, UK/Zimbabwe - Scena Malarnia Teatru Wybrzeże, Gdańsk


***

4 sierpnia 2010, środa

17.00 Ja, Hamlet, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - dawna zajezdnia tramwajowa na ul. Kurzej, Gdańsk

17.00 Vakomana Vaviri ve Zimbabwe lub Dwaj panowie z Werony, Two Gents Productions, UK/Zimbabwe - Scena Malarnia Teatru Wybrzeże, Gdańsk


20.00 Szaleństwo Hamleta, Two Gents Productions, UK/Zimbabwe - Scena Malarnia Teatru Wybrzeże, Gdańsk



21.00 Sen nocy letniej, Teatr Polski we Wrocławiu - Teatr Muzyczny, Gdynia
***

5 sierpnia 2010, czwartek

16.00 i 20:00 Wyobraźcie sobie..., Teatr im. Słowackiego w Krakowie - Teatr Wybrzeże, Gdańsk


20.00 Henryk VIII, Bea von Malchus Solotheater, Niemcy - Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Sopot



***

6 sierpnia 2010, piątek

17.00 Sen nocy letniej, OKT/Vilnius City Theatre, Litwa Teatr Muzyczny, Gdynia

18.30 Perykles, Parrabbola, UK - PRÓBA GENERALNA CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

20.00 Henryk VIII, Bea von Malchus Solotheater, Niemcy - Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Sopot


21.00 Jak wam się podoba, Castle Theatre Beregszász/Csokonai Theatre Debrecen, Węgry/Ukraina, Gyula/Hungarian Theatre - Teatr Wybrzeże, Gdańsk



***

7 sierpnia 2010, sobota

17.00 Jak wam nam się podoba! London Metropolitan University, UK - Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 33/35, Gdańsk



18.30 Perykles, Parrabbola, UK - CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk



21.30 Hamlet, Ryutopia Noh-Theatre, Japonia - Teatr Wybrzeże, Gdańsk



***

8 sierpnia 2010, niedziela

16.00 Hamlet, OKT/Vilnius City Theatre, Litwa - Teatr Muzyczny, Gdynia



17.00 Jak wam nam się podoba!, London Metropolitan University, UK - Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 33/35, Gdańsk



18.30 Perykles, Parrabbola, UK - CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk



20.30 Hamlet Ryutopia Noh-Theatre, Japonia - GALA FESTIWALU - Teatr Wybrzeże, Gdańsk



***

9 sierpnia 2010, poniedziałek
18.30 Perykles (2h30) - SPEKTAKL DODATKOWY CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

---------------------------------------------------------------
Wykłady

Poniedziałek 2.08, godz. 15 "Wizja najbardziej majestatyczna? Spojrzenie na Burzę Szekspira", prof. Tom Clayton (Uniwersytet w Minnesocie, USA)

Wtorek, 3.08, godz. 15. "Sen nocy letniej - światy złożone", prof. Jay L. Halio (Uniwersytet w Delaware, USA)

Środa, 4.08, godz. 15 pokaz filmu "Aktorzy przyjechali" (opieka artystyczna Andrzej Wajda) oraz wprowadzenie Marii Gostyńskiej (Gdański Teatr Szekspirowski)

Czwartek, 5.08, godz. 15. "Przełamując bariery", Tony Cealy (Noh Budget Films - Londyn, UK)

Wszystkie wykłady odbywają się w Sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury (Gdańsk, ul. Korzenna 33/35).

***

Spotkania z artystami

Sobota, 31.07, godz. 19.40 Teatr Toma Caragiu (Ploie ti, Rumunia), Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Niedziela, 1.08.2010, godz. 20.20 Musical Comedy Theatre (Erywań, Armenia), Teatr Wybrzeże

Poniedziałek, 2.08, godz. 23.30 Roman Viktyuk Theatre (Moskwa, Rosja), Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Wtorek 3.08, godz. 20.50 Irina Brook Compagnie (Paryż, Francja), Teatr Wybrzeże

Środa, 4.08, godz. 21.30 Two Gents Productions (Londyn, UK), Scena Malarnia Teatru Wybrzeże

Czwartek 5.08, godz. 22. Teatr im. J. Słowackiego (Kraków, Polska), Teatr Wybrzeże

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów