EN

14.10.2020, 12:46 Wersja do druku

USA. The New York Philharmonic odwołała koncerty do czerwca 2021

Inne aktualności

The New York Philharmonic odwołała koncerty do 13 czerwca 2021 z powodu pandemii koronawirusa - poinformowano na stronie instytucji.


Wcześniej, z powodu pandemii wszystkie koncerty New York Philharmonic zostały odwołane od 12 marca 2020 do 13 czerwca 2020. Planowano jednak wznowienie koncertów w styczniu. "Z powodu obowiązkowych przepisów władz stanu i miasta dotyczących zdrowia, filharmonia nie będzie w stanie wznowić koncertów na żywo w siedzibie w styczniu, tak jak początkowo planowano" - napisała w liście opublikowanym na stronie orkiestry dyrektor generalna filharmonii Deborah Borda.

Wyrażając głęboki żal podała, że "wszystkie wcześniej zaplanowane koncerty od 6 stycznia do 13 czerwca 2021 muszą zostać odwołane. W 178-letniej historii instytucji odwołanie całego sezonu zdarzyło się po raz pierwszy". "Jesteśmy w trakcie opracowywania rozszerzonej serii transmisji na żywo, które mają zostać uruchomiona zimą (jeśli władze na to pozwolą). Mamy nadzieję, że niedługo podamy szczegóły" - poinformowała

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne