EN

15.10.2020, 09:29 Wersja do druku

Lublin. Zobaczymy jedną z atrakcji Nocy Kultury

Inne aktualności

Na ul. Grodzkiej dokończona zostanie praca artystyczna, która miała być jedną z głównych atrakcji tegorocznej Nocy Kultury, odwołanej ze względów epidemicznych.Taką decyzję ogłosiły dzisiaj Warsztaty Kultury, które corocznie organizują Noc Kultury, ale tym razem z powodu epidemii przesunęły ją z czerwca na październik, a potem w ostatniej chwili odwołały. Teraz poinformowały, że jedna z instalacji zostanie dokończona.

 – Będzie to praca Jarosława Koziary „Walka postu z karnawałem”, jako nasz komentarz wobec tego, w jakim świecie przyszło nam teraz żyć – informują organizatorzy niedoszłej imprezy.

 Wspomniana praca została już częściowo zamontowana na fasadach dwóch, stojących naprzeciw siebie kamienic przy ul. Grodzkiej. Zawisły tu ponure postacie stworzone z zimowych okryć. – Oprócz tych smutnych, postnych elementów pojawi się też część karnawałowa, która będzie bardziej radosna, optymistyczna, dynamiczna – zapowiada Jarosław Koziara.

 Praca ma być skończona w ciągu dwóch dni. – Instalację będzie można oglądać od piątku, 16 października – zapowiadają Warsztaty Kultury. – Mam nadzieję, że pogoda nam w tym nie przeszkodzi – dodaje Koziara. – Ta instalacja powisi jeszcze dwa tygodnie.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W Lublinie jednak zobaczymy jedną z atrakcji Nocy Kultury

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Data publikacji oryginału:

15.10.2020

Wątki tematyczne