Boska Komedia. Międzynarodowy Festiwal Teatralny III edycja

Boska Komedia. Międzynarodowy Festiwal Teatralny III edycja (od 02.12.2010 do 12.12.2010)

Organizator

Teatr Łaźnia Nowa i Krakowskie Biuro Festiwlowe

ul. Olszańska 7, 31-513 Kraków

2 grudnia / czwartek
Purgatorio: wydarzenia towarzyszące
14:00 - Primum Mobile / oficjalne otwarcie festiwalu / Centrum Festiwalowe: Pawilon Wyspiańskiego
Inferno: polski konkurs - Krakowska Nagroda Teatralna
15:00 - "Babel" Elfride Jelinek / reżyseria: Maja Kleczewska / Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Bydgoszcz / 180' / bez przerwy / Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna
17:00 - "Lipiec" Iwana Wyrypajewa / reżyseria: Iwan Wyrypajew / Teatr na Woli, Warszawa / 90' / Teatr Bagatela
19:00 - "Tango" Sławomira Mrożka / reżyseria: Jerzy Jarocki / Teatr Narodowy, Warszawa /150' / 1 przerwa / Opera Krakowska, Duża
Scena
19:15 - "Wesele hrabiego Orgaza" wg powieści Romana Jaworskiego / reżyseria: Jan Klata / Narodowy Stary Teatr, Kraków / 180' / 1 przerwa / Narodowy Stary Teatr, Duża Scena
Purgatorio: wydarzenia towarzyszące
19:00 - "Koniec" na podstawie "Elizabeth Costello" Johna Maxwella Coetzee, "Procesu" i "Myśliwego Grakchusa" Franza Kafki oraz "Nickel Stuff" Bernarda Marii Koltesa / reżyseria: Krzysztof Warlikowski / Nowy Teatr, Warszawa / 260' / 1 przerwa / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Duża
______________________________________________
3 grudnia/ piątek
Purgatorio: krakowskie spektakle
15:00 - "Zbrodnia i kara wg Heinricha Hoffmana" / reżyseria: Filip Budweil / Teatr Figur / 45' / Kinoteatr Wrzos
Inferno: polski konkurs - Krakowska Nagroda Teatralna
16:00 - "Tango" Sławomira Mrożka / reżyseria Jerzy Jarocki / Teatr Narodowy, Warszawa / 150' / 1 przerwa / Opera Krakowska
19:00 - "Lipiec" Iwana Wyrypajewa / reżyseria Iwan Wyrypajew / Teatr na Woli, Warszawa /90'/ Teatr Bagatela
19:15 - "Wesele hrabiego Orgaza" wg powieści Romana Jaworskiego / reżyseria Jan Klata / Narodowy Stary Teatr, Kraków / 180' /
1 przerwa / Narodowy Stary Teatr /Duża Scena
Purgatorio: wydarzenia towarzyszące
18:00 - Spotkanie z Ludwikiem Flaszenem poświęcone jego książce "Grotowski & Company" /Icarus Publishing Entenprise 2010/ prowadzenie
Dariusz Kosiński / Klub Dziennikarzy Pod Gruszką
19:00 - "Koniec" na podstawie "Elizabeth Costello" Johna Maxwella Coetzee, "Procesu" i "Myśliwego Grakchusa" Franza Kafki oraz "Nickel Stuff" Bernarda Marii Koltesa / reżyseria: Krzysztof Warlikowski / Nowy Teatr, Warszawa / 260' / 1 przerwa / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Duża
______________________________________________
4 grudnia/ sobota
Paradiso: młodzi reżyserzy / nowe spektakle
16:00 - Wiktor Rubin: "Orgia" Piera Paolo Pasoliniego / Teatr Wybrzeże, Gdańsk / 150' / Klub Fabryka
Inferno: polski konkurs - Krakowska Nagroda Teatralna
17:00 - "Migrena" Antoniny Grzegorzewskiej / reżyseria: Anna Augustynowicz / Teatr Współczesny w Szczecinie / 100' / bez przerwy /
Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna
19:00 - "Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej" Pawła Demirskiego / reżyseria: Monika Strzępka / Teatr Dramatyczny im. Jerzego
Szaniawskiego w Wałbrzychu / 180' / 3 przerwy /
Teatr Łaźnia Nowa, Scena Mała
19:15 - "Migrena" Antoniny Grzegorzewskiej / reżyseria: Anna Augustynowicz / Teatr Współczesny w Szczecinie / 100' / bez przerwy /
Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna
19:30 - "Odyseja" wg Homera / reżyseria Krzysztof Garbaczewski / Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu / 180' / 1 przerwa /
Narodowy Stary Teatr, Duża Scena
Purgatorio: krakowskie spektakle
19:00 - "Ptaki" Tarjei Vesaas / reżyseria: Piotr Walligórski / Teatr Ludowy / 110' / Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem
19:00 - "Król Lear" Williama Shakespeara / reżyseria: Krzysztof Jasiński / Krakowski Teatr Scena STU / 145' / Teatr STU
______________________________________________
5 grudnia / niedziela
Paradiso: młodzi reżyserzy / nowe spektakle
17:00 - Jarosław Fret: "Anhelli. Wołanie" / Teatr ZAR / 50' /Hala Sokoła
19:00 - Wiktor Rubin: "Orgia" Piera Paolo Pasoliniego / Teatr Wybrzeże, Gdańsk / 150' / Klub Fabryka
20:00 - Jarosław Fret: "Anhelli. Wołanie" / Teatr ZAR / 50' / Hala Sokoła
Purgatorio: krakowskie spektakle
18:00 - "Fakir" Sławomira Mrożka / reżyseria: Bartosz Szydłowski / Teatr Łaźnia Nowa / 60' / Teatr Łaźnia Nowa, Podziemie
18:00 - "Król Lear" Williama Shakespeara / reżyseria: Krzysztof Jasiński / Krakowski Teatr Scena STU / 145' / Teatr STU
19:00 - "Ptaki" Tarjei Vesaas / reżyseria: Piotr Walligórski / Teatr Ludowy /110' / Teatr Ludowy, Scena Pod Ratuszem
Inferno: polski konkurs - Krakowska Nagroda Teatralna
19:00 - "Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej" Pawła Demirskiego / reżyseria: Monika Strzępka / Teatr Dramatyczny im. Jerzego
Szaniawskiego w Wałbrzychu / 180' / 3 przerwy / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Mała
19:00 - "Odyseja" wg Homera / reżyseria: Krzysztof Garbaczewski / Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu / 180' / 1 przerwa / Narodowy Stary Teatr, Duża Scena
19:00 - "Hamlet" Williama Shakespeara / reżyseria: Maciej Sobociński /Teatr Bagatela, Kraków / 180' / Teatr Bagatela
______________________________________________
6 grudnia/ poniedziałek
Paradiso: młodzi reżyserzy / nowe spektakle
17:00 - Weronika Szczawińska: "Noże w kurach" Davida Harrovera / Teatrim. Stefana Jaracza w Olsztynie / 60' / Klub Fabryka
21:00 - Weronika Szczawińska: "Noże w kurach" Davida Harrovera / Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie / 60' / Klub Fabryka
Inferno: polski konkurs - Krakowska Nagroda Teatralna
19:00 - "Hamlet" Williama Shakespeara / reżyseria: Maciej Sobociński / Teatr Bagatela, Kraków / 180' / Teatr Bagatela
Purgatorio: krakowskie spektakle
18:00 - "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać" wg Bohumila Hrabala / reżyseria: Jerzy Zoń / Teatr KTO / 55' / Teatr KTO
19:00 - "Szyc" Hanocha Levina / reżyseria: Anna Nowicka / Teatr Barakah / 95' / bez przerwy / Klezmer-Hois
Purgatorio: wydarzenia towarzyszące
19:00 - "O północy przybyłem do Widawy... czyli opis obyczajów III" Na podstawie tekstów ks. Jędrzeja Kitowicza, Henryka Rzewuskiego i
cudzoziemców odwiedzających Polskę w czasach Stanisława Augusta/ reżyseria: Mikołaj Grabowski / Teatr IMKA, Warszawa / 110' / Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna
______________________________________________
7 grudnia / wtorek
Purgatorio: krakowskie spektakle
17:00 - "Ampuć czyli zoologia fantastyczna" / scenariusz i reżyseria: Wiesław Hołdys / Teatr Mumerus / 55' / Teatr Zależny Politechniki
Krakowskiej
18:00 - "Hamlet" Williama Shakespeara / spektakle dyplomowe studentów IV roku Wydziału Aktorskiego w Krakowie i studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu / reżyseria: Jan Peszek, realizacja dyplomu tańca:
Cezary Tomaszewski / Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego / 180' / Teatr PWST, Scena 210
19:00 - "Szyc" Hanocha Levina / reżyseria: Anna Nowicka / Teatr Barakah / 95' / bez przerwy / Klezmer-Hois
Inferno: polski konkurs - Krakowska Nagroda Teatralna
17:00 - "Persona. Ciało Simone" / scenariusz i reżyseria: Krystian Lupa / Teatr Dramatyczny Miasta St. Warszawy / 200' / 1 przerwa /
Teatr Łaźnia Nowa, Scena Duża
Paradiso: młodzi reżyserzy / nowe spektakle
19:00 - Natalia Korczakowska: "Dynastia" sclerosis multiplex / Teatr im. Jerzego Szaniawski w Wałbrzychu / 100' / Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna
Purgatorio: wydarzenia towarzyszące
21:00 - Oficjalne ogłoszenie werdyktu jury - wręczenie nagród /
Party / Bunkier Cafe
_____________________________________________
8 grudnia / środa
Paradiso: młodzi reżyserzy / nowe spektakle
17:00 - Piotr Ratajczak: "Trzy siostry" Antoniego Czechowa / Teatr Lubuski w Zielonej Górze / 95' / Narodowy Stary Teatr, Duża Scena
19:00 - Natalia Korczakowska: "Dynastia" sclerosis multiplex / Teatr im. Jerzego Szaniawski w Wałbrzychu / 100' / Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna
Purgatorio: krakowskie spektakle
17:00 - "Koniec półświni" wg tekstów Helmuta Kajzara i Franza Kafki / reżyseria: Jakub Porcari / Teatr Nowy / 90' / Teatr Nowy
17:00 - "Hamlet" Williama Shakespeara / spektakle dyplomowe studentów IV roku Wydziału Aktorskiego w Krakowie i studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu / reżyseria: Jan Peszek, realizacja dyplomu tańca:
Cezary Tomaszewski / Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego / 180' / Teatr PWST, Scena 210
Inferno: polski konkurs - Krakowska Nagroda Teatralna
19:00 - "Persona. Ciało Simone" / scenariusz i reżyseria: Krystian Lupa / Teatr Dramatyczny Miasta St. Warszawy / 200' / 1 przerwa / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Duża
______________________________________________
9 grudnia / czwartek
Purgatorio: Życie w Teatrze
17:00 - "The Living Room" / reżyseria: Thomas Richards / Focused Research Team in Art as Vehicle - Workcenter of Jerzy Grotowski and
Thomas Richards / 75' / Teatr Łaźnia Nowa, Sala 107
19:00 - "I am America" / reżyseria: Mario Biagini / Open Program Team - Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards / 60' / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Mała
20:30 - "Fakir" Sławomira Mrożka / reżyseria: Bartosz Szydłowski / Teatr Łaźnia Nowa / 60 / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Duża
Paradiso: młodzi reżyserzy / nowe spektakle
19:00 - Piotr Ratajczak: "Trzy siostry" Antoniego Czechowa / Teatr Lubuski w Zielonej Górze / 95' / Narodowy Stary Teatr, Duża Scena
_______________________________________________
10 grudnia / piątek
Purgatorio: Życie w Teatrze
17:00 - "The Living Room" / reżyseria: Thomas Richards / Focused Research Team in Art as Vehicle - Workcenter of Jerzy Grotowski
and Thomas Richards / 75' / Teatr Łaźnia Nowa, Sala 107
19:00 - "I am America" / reżyseria: Mario Biagini / Open Program Team - Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards / 60' / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Mała
20:30 - "Fakir" Sławomira Mrożka / reżyseria: Bartosz Szydłowski / Teatr Łaźnia
Nowa / 60 / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Duża
______________________________________________
11 grudnia / sobota
Purgatorio: Życie w Teatrze
17:00 - "The Living Room" / reżyseria: Thomas Richards / Focused Research Team in Art as Vehicle - Workcenter of Jerzy Grotowski and
Thomas Richards / 75'/ Teatr Łaźnia Nowa, Sala 107
21:00 - "Not history's bones"- koncert / reżyseria: Mario Biagini / Open Program Team - Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards / 75' / Teatr Łaźnia Nowa, Scena Duża / Zakończenie Festiwalu
______________________________________________
12 grudnia / niedziela

Purgatorio: Życie w Teatrze
12:00 - "The Living Room" / reżyseria: Thomas Richards / Focused Research Team in Art as Vehicle - Workcenter of Jerzy Grotowski and
Thomas Richards / 75'/ Teatr Łaźnia Nowa, Sala 107

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów