Boska Komedia. Międzynarodowy Festiwal Teatralny XII edycja

Boska Komedia. Międzynarodowy Festiwal Teatralny XII edycja (od 06.12.2019 do 15.12.2019)

Organizator

Teatr Łaźnia Nowa i Krakowskie Biuro Festiwlowe

ul. Olszańska 7, 31-513 Kraków

6 grudnia
piątek (Friday)

17:00
Materiały do Medei
(Medea Material) - Jakub Porcari - Teatr Łaźnia Nowa
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)

18:00
Burza
(The Tempest) - Grzegorz Jarzyna - Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena Klasyczna (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, Classical Stage)

18:00
Anioły w Ameryce
(Angels in America) - Małgorzata Bogajewska - Teatr Ludowy w Krakowie (Ludowy Theatre)
Teatr Ludowy w Krakowie, Duża Scena (Ludowy Theatre, Main Stage)

19:00
Cząstki kobiety
(Pieces of a woman) - Kornel Mundruczó - TR Warszawa
Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)

20:00
Impro KRK
(Impro KRK)
MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)

***
7 grudnia
sobota (Saturday)

16:00
Nie jedz tego! To jest na święta!
(Don't Eat that! It's for Christmas!) - Mariusz Grzegorzek - Szkoła Filmowa w Łodzi (Lodz Film School)

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena 210 (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, 210 Stage)


17:00
Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
(Snow White and Russian Red) - Paweł Świątek - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / MOS Małopolski Ogród Sztuki (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków / MOS Małopolska Garden of Arts)

MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)


19:00

Burza
(The Tempest) - Grzegorz Jarzyna - Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena Klasyczna (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, Classical Stage)


20:00

Cząstki kobiety
(Pieces of a woman) - Kornel Mundruczó - TR Warszawa
Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)

***

8 grudnia
niedziela (Sunday)

16:00
Nie jedz tego! To jest na święta!
(Don't Eat that! It's for Christmas!) - Mariusz Grzegorzek - Szkoła Filmowa w Łodzi (Lodz Film School)

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena 210 (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, 210 Stage)


16:00
Rewolucja, której nie było
(Revolution that never was there) - Justyna Sobczyk - Teatr 21 (21 Theatre)

Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)


17:00
Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
(Snow White and Russian Red) - Paweł Świątek - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / MOS Małopolski Ogród Sztuki (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków / MOS Małopolska Garden of Arts)

MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)


19:00
Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach

(Najmrodzki) - Michał Siegoczyński - Teatr Miejski w Gliwicach - (The Gliwice Municipal Theatre)

Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna (The National Stary Theatre, Chamber Stage)

***

9 grudnia
poniedziałek (Monday)

15:00
Turnus mija, a ja niczyja

(My Stay`s Almost Over and I`m still Alone) - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / MOS Małopolski Ogród Sztuki (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków / MOS Małopolska Garden of Arts)

MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)


17:15
Trojanki

(The Trojan Women) - Jan Klata - Teatr Wybrzeże

Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)


20:30
Lwów nie oddamy
(Lwów We Won't Give up) - Katarzyna Szyngiera - Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (Wanda Siemaszkowa Theatre in Rzeszów)
Narodowy Stary Teatr, Duża Scena (The National Stary Theatre, Main Stage)

***
10 grudnia
wtorek (Tuesday)

15:00
This is the real thing
(This is the real thing) - Anna Nowicka - Nowy Teatr
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)

17:00
Inni ludzie
(Other people) - Grzegorz Jarzyna - TR Warszawa
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Duża Scena (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków, Main Stage)

18:00
Święta Joanna
(St Joan) - Monika Strzępka - Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena 210 (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, 210 Stage)

19:00
Trojanki

(The Trojan Women) - Jan Klata - Teatr Wybrzeże

Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)


19:30
Andrade
(Andrade) - Michiel Vandevelde - Disagree vzw
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (The Center for the Documentation of the Art of Tadeusz Kantor Cricoteka)

19:30
Panny z Wilka
(The Maidens of Wilko) - Agnieszka Glińska - Narodowy Stary Teatr (The National Stary Theatre)

Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna (The National Stary Theatre, Chamber Stage)


20:30
Inni ludzie
(Other people) - Grzegorz Jarzyna - TR Warszawa
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Duża Scena (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków, Main Stage)

***
11 grudnia
środa (Wednesday)

16:00
Równina wątłych mięśni
(The Week Muscles Plain) - Renata Piotrowska-Auffret - Teatr Łaźnia Nowa
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)

17:30
Niech żyje Polska / sztuka prawicowa
(Long Live Poland / Rightist Drama) - Radosław B. Maciąg - Narodowy Stary Teatr

Narodowy Stary Teatr, Strefa BE (The National Stary Theatre, Strefa BE)



18:00

Święta Joanna

(St Joan) - Monika Strzępka - Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena 210 (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, 210 Stage)



18:45

Baba-dziwo

(Weird Sister) - Dominika Knapik - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (Jerzy Szaniawski Drama Theatre in Wałbrzych)

MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)


20:30
Kowboje
(Cowboys) - Anna Smolar - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (Juliusz Osterwa Theatre in Lublin)
Narodowy Stary Teatr, Duża Scena (The National Stary Theatre, Main Stage)


23:00
Dług
(The Debt) - Jan Klata - Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
***
12 grudnia
czwartek (Thursday)

16:00
Słowacki umiera
(Słowacki is Dying) - Radek Stępień - Narodowy Stary Teatr

Narodowy Stary Teatr, Strefa BE (The National Stary Theatre, Strefa BE)


16:00
To my jesteśmy przyszłością

(We are the Future) - Jakub Skrzywanek - Teatr Nowy Proxima

Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)

17:30
Opportunity
(Opportunity) - Agata Koszulińska - Teatr Nowy Proxima

Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)



19:00
Materiały do Medei
(Medea Material) - Jakub Porcari - Teatr Łaźnia Nowa
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)

20:30
Kino moralnego niepokoju
(Cinema od Moral Anxiety) - Michał Borczuch - Nowy Teatr

Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna (The National Stary Theatre, Chamber Stage)

***

13 grudnia
Piątek (Friday)

19:00
Kino moralnego niepokoju
(Cinema od Moral Anxiety) - Michał Borczuch - Nowy Teatr

Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna (The National Stary Theatre, Chamber Stage)



19:00

Kobiety objaśniają mi świat

(Women Explain the World to Me) - Iwona Kempa - Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
***
14 grudnia
sobota (Saturday)

15:00
Aktualny stan świata
(Current State of Affairs) - Karol Klugowski - Narodowy Stary Teatr (The National Stary Theatre)

Narodowy Stary Teatr, Nowa Scena (The National Stary Theatre, New Stage)


16:00

Masakra

(Massacre) - Paweł Sakowicz - Teatr Nowy

Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)


18:00

Capri - wyspa uciekinierów

(Capri - the Island of Furgitives) - Krystian Lupa - Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera

Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)

19:00

Put your heart under your feet and walk!

(Put your heart under your feet and walk!) - Steven Cohen - Compagnie Steven Cohen

MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)


20:30

Gala zamknięcia

***
15 grudnia
niedziela (Sunday)

15:00

Czartoryska. Artefakty

(Czartoryska. The Artefacts) - Mira Mańka - Narodowy Stary Teatr (The National Stary Theatre)

Narodowy Stary Teatr, Nowa Scena (The National Stary Theatre, New Stage)


18:00

Capri - wyspa uciekinierów

(Capri - the Island of Furgitives) - Krystian Lupa - Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera

Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów