EN

4.05.2021, 08:27 Wersja do druku

Częstochowa. Pójdziesz do galerii i muzeum, ale do teatru, filharmonii i kina jeszcze nie

Inne aktualności

Od wtorku, 4 maja, otwiera się dla publiczności część placówek kultury. Znowu będzie można, choć z pewnymi ograniczeniami, oglądać wystawy, brać udział w artystycznych wydarzeniach czy wypożyczać książki. Na co teraz mogą liczyć częstochowianie?

Placówki kultury były zamknięte od 20 marca. Nie wszystkie otworzą się od razu, bo decyzją rządu od 4 maja mogą swobodnie działać galerie sztuki, muzea, biblioteki. Za to teatry, filharmonie i kina z przyjęciem gości muszą poczekać do końca miesiąca. Otworzą się pod warunkiem, że epidemia koronawirusa znowu nie przyspieszy.

Co w najbliższych dniach będzie można zobaczyć w Częstochowie?

Od wtorku na publiczność czeka Miejska Galeria Sztuki (Al. NMP 64). "Otwieramy Galerię o 10.30 i czekamy, aż Wy wrócicie do nas! Do obejrzenia wystawa Marcina Berdyszaka »Consensus Omnium« z ciekawymi instalacjami oraz kameralna i bardzo osobista wystawa grafik Doroty Reterskiej »Kobiety mojego kina« w Galerii Zwiastun” – można przeczytać na facebookowym profilu MGSz. Prace Berdyszaka będą prezentowane do 16 maja, Reterskiej – do 30 maja

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W Częstochowie pójdziesz do galerii i muzeum, ale do teatru, filharmonii i kina jeszcze nie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Beata Strąk

Data publikacji oryginału:

04.05.2021

Wątki tematyczne