EN

5.09.2020, 09:35 Wersja do druku

Zielona Góra. Winobranie 2020. Co wydarzy się podczas pierwszego weekendu?

Inne aktualności

Rozpoczyna się Winobranie 2020. Ze względu na koronawirusa program będzie okrojony. Jakie atrakcje czekają nas w sobotę i niedzielę? Sprawdźcie.

Tegoroczne Winobranie odbędzie się w dniach 5-13 września. Tegoroczne hasło to "Zielonogórzanie dla zielonogórzan". - To będzie inne Winobranie niż zawsze. Będziemy pilnowali nie tyle tego, by dystans został zachowany, ale tego, żeby wszyscy byli w maseczkach - zaznacza prezydent Janusz Kubicki, który zgodnie z tradycją przekaże Bachusowi klucz do miasta. Przekazanie odbędzie się w sobotę o godz. 21 na scenie na placu Teatralnym. 

- Ubolewamy, że w tym roku nie będzie korowodu - mówi Bachus i zapowiada, że odwiedzi okoliczne sołectwa. - Razem ze swoją świtą będziemy deptać winogrono, śpiewać, bawić się. W mieście będzie mnie trochę mniej. Nie będę się przechadzał po całej strefie winobraniowej, ale spotkamy się w miasteczku winiarskim obok ratusza, gdzie mam swoją siedzibę. Na pewno będzie wesoło.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Winobranie 2020. Co wydarzy się podczas pierwszego weekendu? [PROGRAM]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ziar, szp

Data publikacji oryginału:

05.09.2020 07:31

Wątki tematyczne