Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" XIV edycja (od 14.06.2014 do 16.06.2014)

Organizator

Telewizja Polska SA, Polskie Radio SA, samorząd województwa pomorskiego, Miasto Sopot, Gdańsk i Gdynia

80-336 Gdańsk; ul. Czyżewskiego 42 Sopot

PLAN PROJEKCJI SPEKTAKLI TEATRU TV


MULTIKINO, sala nr 2 - ul. Bohaterów Monte Cassino 63, SOPOT


14 czerwca, sobota

godzina 10.00
Antoni Marianowicz/Jerzy Wasowski
PAMIETNIK PANI HANKI
(I część 72', II część - 81')
Reż. Borys Lankosz

godzina 13.00
Antoni Czechow
WIŚNIOWY SAD (100')
Reż. Izabella Cywińska

godzina 15.00
Roger Mortimer-Smith
DAWNE GRZECHY (73')
Reż. Krzysztof Lang

godzina 16.30
PRZYJACIELE NA SPRZEDAŻ (83')
(na podst. sztuki Gabora Rassova)
Reż. Gaetan Bevernaege
ARTE FRANCE
Poza konkursem

--

15 czerwca, niedziela

godzina 10.00
Zbigniew Białas
KORZENIEC (90')
Reż. Remigiusz Brzyk

godzina 12.00
Krzysztof Kopka
ORKIESTRA (83')
Reż. Jacek Głomb

godzina 13.45
Hanoch Levin
UDRĘKA ŻYCIA (85')
Reż. Jan Englert

godzina 15.30
Juliusz Machulski
BRANCZ (100')
Reż. Juliusz Machulski

godzina 17.30
Sławomir Mrożek
MIŁOŚĆ NA KRYMIE (122')
Reż. Jerzy Jarocki

godzina 20.00
SYSTEM PONZIEGO (83')
(na podst. sztuki Davida Lescota)
Reż. Dante Desarthe
ARTE FRANCE
Poza konkursem

--
16 czerwca, poniedziałek

godzina 10.00
Bernard Marie Koltes
SAMOTNOŚĆ PÓL BAWEŁNIANYCH (70')
Reż. Radosław Rychcik

Godzina 11.30
Kazimierz Kutz
PIĄTA STRONA ŚWIATA (95')
Reż. Robert Talarczyk

godzina 13.30
Petr Zelenka
SKUTKI UBOCZNE (94')
Reż. Leszek Dawid

godzina 15.30
ILEŻ MIŁOŚCI! (72')
(na podst. Igraszek trafu i miłości Pierre Marivaux)
Reżyseria: Valérie Donzelli
ARTE FRANCE
Poza konkursem

***
PLAN PREZENTACJI SŁUCHOWISK TEATRU PR


MULTIKINO, sala nr 4 - ul. Bohaterów Monte Cassino 63, SOPOT


14 czerwca, sobota

godzina 10.00
Mieczysław Abramowicz
BOWIEM JAK POTĘŻNA JEST ŚMIERĆ (31')
Reż. Mieczysław Abramowicz
Radio Gdańsk S.A.

godzina 10.50
Ingmar Villqist
BEZTLENOWCE (36')
Rez. Ingmar Villqist
Program III Polskiego Radia

godzina 11.45
Andrzej Mularczyk
CASTING, CZYLI DŁUGA ROZMOWA O FILMIE,
KTÓREGO NIKT NIE BĘDZIE CHCIAŁ OGLĄDAĆ (45')
Reż. Janusz Kukuła
Program I Polskiego Radia

godzina 12.45
Oscar Wilde
SALOME (65')
Reż. Darek Błaszczyk
Program II Polskiego Radia

godzina 14.10
Sebastian Majewski
NIETOTY (37')
Reż. Jan Klata
Radio Kraków

godzina 15.00
Krzysztof Czeczot
ANDY (45')
Reż. Krzysztof Czeczot
Program III Polskiego Radia
Przesłuchanie w systemie dźwięku przestrzennego

godzina 16.00
William Shakespeare
RYSZARD III. Gra o tron (56')
Reż. Waldemar Modestowicz
Teatr Polskiego Radia
Przesłuchanie w systemie dźwięku przestrzennego


--
15 czerwca, niedziela

godzina 10.00
Pierre de Marivaux
Próba (59')
Reż. Edward Wojtaszek
Program II Polskiego Radia

godzina 11.15
Ewa Lipska
MIŁOŚĆ, DROGA PANI SCHUBERT (25')
Reż. Maria Brzezińska
Polskie Radio Lublin

godzina 12.00
Darek Błaszczyk
PASAŻER LUTER (45')
Reż. Darek Błaszczyk
Program III Polskiego Radia

godzina 13.00
Esther Vilar
KRÓLOWA I SZEKSPIR (45')
Reż. Janusz Kukuła
Program I Polskiego Radia

godzina 14.00
Zbigniew Wojnarowski
TRYLOGIA. FUGA ALLA POLACCA (43')
Reż. Jan Warenycia
Teatr Polskiego Radia

godzina 15.00
William Shakespeare
POSKROMIENIE ZŁOŚNICY (87')
Reż. Adam Ferency
Program II Polskiego Radia
Przesłuchanie w systemie dźwięku przestrzennego

godzina 16.45
Sławomir Rogowski
UPADEK Z TRZEPAKA (45')
Reż. Waldemar Modestowicz
Program I Polskiego Radia

--

16 czerwca, poniedziałek

godzina 10.00
Jacek Dehnel
LALA (60')
Reż. Waldemar Modestowicz
Program II Polskiego Radia

godzina 11.15
Marta Sokołowska
WCIĄŻ JESTEŚMY LICZNI (42')
Reż. Dariusz Szada-Borzyszkowski
Polskie Radio Białystok

godzina 12.10
Marek Kochan
TRZEJ PANOWIE JADĄ AUTEM (45')
Reż. Adam Wojtyszko
Program III Polskiego Radia

godzina 13.10
Katarzyna Bonda
MORDERCZYNIE POLSKIE. PORTRET WIELOKROTNY (39')
Reż. Marta Miłoszewska, Jaromir Wroniszewski
Radio Olsztyn

godzina 14.00
Tomasz Maciej Trojanowski
ABRAKADABRA (45')
Reż. Waldemar Modestowicz
Program I Polskiego Radia

godzina 15.00
Artur Pałyga
W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ (74')
Reż. Paweł Łysak
Polskie Radio Pomorza i Kujaw
Przesłuchanie w systemie dźwięku przestrzennego

godzina 16.30
legenda rumuńska
MISTRZ MANOLE (30')
reż. Darek Błaszczyk
Teatr Polskiego Radia
Przesłuchanie w systemie dźwięku przestrzennego

***


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ
Transmisja internetowa spektaklu Miejskiego Teatru Miniatura z Gdańska pt. FAHRENHEIT
Na podstawie Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita Anny Czerwińskiej-Rydel
Studio TVP GDAŃSK
13.06. PIĄTEK, godzina 11.00


WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Prowadzenie: Waldemar Modestowicz i Tomasz Maciej Trojanowski
Miejski Teatr Miniatura, ul. Grunwaldzka 16, GDAŃSK
15.06. NIEDZIELA, godzina 12.00 - 14.00



MROŻEK W TEATRZE POLSKIEGO RADIA
Prowadzenie: Krzysztof Sielicki
Dworek Sierakowskich - ul. Czyżewskiego 12, SOPOT
14.06. SOBOTA, godzina 14.00 - 16.30

godzina 14.20
CZAROWNA NOC (40') prod.1990
Adaptacja i reżyseria - Janusz Kukuła

godzina 15.00
NA PEŁNYM MORZU (30'), prod. 2005
Adaptacja i reżyseria - Waldemar Modestowicz

godzina 15.40
MOŁOTOW (40') prod. 2013
Reżyseria - Bogdan Ciosek


MROŻEK W TEATRZE TV
Prowadzenie: Ewa Millies-Lacroix
Teatr na Plaży, Aleja Franciszka Mamuszki 2, SOPOT
14.06. SOBOTA, godzina 12.00 - 16.30

godzina 12.00
POLICJA (76') prod. 1981
Reżyseria - Janusz Kijowski

godzina 13.30
KRAWIEC (84') - prod. 1997
Reżyseria - Michał Kwieciński

godzina 15.30
LETNI DZIEŃ (52') prod. 2000
Reżyseria - Roland Rowiński
SPEKTAKLE TEATRALNE

"BELFER"
Autor - Jean-Pierre Dopagne, przekład - Bogusława Frosztęga, reżyseria - Michał Kwieciński, scenografia - Irena Biegańska, prod. STUDIO METROPOLIS.
Występuje WOJCIECH PSZONIAK
15.06. NIEDZIELA, godz. 18.00
Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, ul. Bohaterów Monte Cassino 30, SOPOT.

"ŚWIATŁO W NOCY" - słuchowisko na żywo
Autor - Maciej Karpiński, reżyseria - Krzysztof Czeczot muzyka - Adam Walicki.
Występują: Wojciech Mecwaldowski, Krzysztof Czeczot, Wojciech Błach
15.06. NIEDZIELA, godz. 20.30
Teatr na Plaży, Aleja Franciszka Mamuszki 2, SOPOT

"OLEANNA" spektakl Teatru Studio w Warszawie
Autor - David Mamet, przekład - Marek Kędzierski, reżyseria Krzysztof Stelmaszyk, scenografia i kostiumy - Agnieszka Zawadowska, muzyka i tekst piosenki - Ygor Przebindowski.
Występują: Natalia Rybicka i Krzysztof Stelmaszyk
16.06. PONIEDZIAŁEK, godz. 16.00
Teatr Miejski w Gdyni, ul. Bema 26, GDYNIA



GALA JUBILEUSZOWA RADIA GDAŃSK
W programie recital KATARZYNY FIGURY
15.06. NIEDZIELA, godz. 18.00
Studio Koncertowe Radia Gdańsk SA, ul. Grunwaldzka 18, GDAŃSK
(obowiązują oddzielne zaproszenia)



SPOTKANIA Z GWIAZDAMI FESTIWALU "DWA TEATRY - SOPOT 2014"
Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, SOPOT
Prowadzenie: Barbara Świąder - Puchowska i Joanna Puzyna - Chojka
Transmisja internetowa we współpracy z Politechniką Gdańską - kanał wirtualny TVP FESTIWAL DWA TEATRY SOPOT 2014

15.06. NIEDZIELA,
godzina 12.00 - 13.00 ANNA CIEŚLAK
godzina 13.30 - 14.30 MAJA OSTASZEWSKA
godzina 15.00 - 16.00 DANUTA STENKA

16.06. PONIEDZIAŁEK
godzina 13.00 - 14.00 MARIAN OPANIA
godzina 14.30 - 15.30 AGNIESZKA SUCHORA i KRZYSZTOF KOWALEWSKI
godzina 16.00 - 17.00 TERESA BUDZISZ - KRZYŻANOWSKA



DZIEŃ Z REPORTAŻEM RADIOWYM
Prowadzenie: Irena Piłatowska
Dworek Sierakowskich - ul. Czyżewskiego 12, SOPOT
15.06. NIEDZIELA, godzina 10.00 - 15.00

godzina 10.00
PODWÓJNIE CHRZCZONY (25') - Jan Smyk (Polskie Radio Białystok)

godzina 11.00
SZUKAŁAM WAS (25') - Hanna Bogoryja Zakrzewska (Studio Reportażu i Dokumentu PR SA)

godzina 12.00
OPOWIEM CI O PAPUSZY (44') - Cezary Galek (Radio Zachód Zielona Góra)

godzina 13.00
CZARNY TEMAT REGINA (30') - Jolanta Rudnik (Polskie Radio Koszalin)

godzina 14.00
ZŁOTY CHŁOPAK (40') - Katarzyna Michalak (Polskie Radio Lublin)



CZY SCENA DOKUMENTALNA MA PRZYSZŁOŚĆ?
Dyskusja, z udziałem Ryszarda Bugajskego, prof. Andrzeja Paczkowskiego i Marka Pruchniewskiego, zorganizowana przez Akademie Telewizyjną TVP.
Prowadzenie - Jacek Snopkiewicz
Dworek Sierakowskich - ul. Czyżewskiego 12, SOPOT
15.06. NIEDZIELA, godzina 16.00 - 18.00

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów