EN

12.04.2023, 17:54 Wersja do druku

Warszawa. Scena Robocza Fest w Komunie - zmiana programu

Drogie osoby! Śpieszymy z wieściami o nagłej zmianie programu przeglądu Sceny Roboczej. Z niezależnych przyczyn technicznych niestety odwołany zostaje pokaz JAK ZUPEŁNIE ZNIKNĄĆ W zamian zaprezentujemy w sobotę głośny spektakl:

fot. Maciej Zakrzewski / mat. teatru

Inne aktualności

HAVE A GOOD CRY, Magda Szpecht, Lena Schimscheiner, Weronika Pelczyńska

16/04, g. 20:00

“Będzie można mieć osobny pokój, możliwość wypłakania się” – to fragment wypowiedzi rzeczniczki Ministerstwa Sprawiedliwości o projekcie ustawy przygotowywanym przez Solidarną Polskę. Po kilku miesiącach protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, takie słowa zrozumiałyśmy jako następujący komunikat: państwo zmusi kobiety do rodzenia, ale zaoferuje im specjalne pomieszczenie, w którym będą mogły się wypłakać.

Ktoś z Internautów natychmiast zapytał, czy nie jest tak, że cała Polska to jeden wielki pokój do płakania. Zaczęłyśmy więc zastanawiać się, jak wyobrażamy sobie takie pomieszczenie. Co powinno się w nim znajdować? Jak powinno zostać zaprojektowane? Potrafimy wyobrazić sobie dziesiątki różnych rozwiązań w oparciu o design i architekturę, ale możemy również potraktować tę przestrzeń jako coś bardziej symbolicznego, czego szukamy wewnątrz samych siebie. Wyrwana z pierwotnego kontekstu idea pokoju do płakania zafascynowała nas, będąc wyobrażeniem terenu wspólnego, który może stać się miejscem oczyszczenia, wsparcia, uwolnienia albo bycia razem przez krótką chwilę i bez żadnego przymusu.

Komuna Warszawa zmienną jest.

Przepraszamy za ewentualnie niedogodności i zapraszamy!

Teatr Komuna Warszawa - Społeczna Instytucja Kultury
Emilii Plater 3, 00-688 Warszawa

Źródło:

Materiał nadesłany