EN

21.04.2021, 14:33 Wersja do druku

Warszawa. Ogłoszono wyniki naboru do programu "Kulturalne pomosty" 2021

Inne aktualności

Znane są wyniki naboru wniosków do programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza (IAM) "Kulturalne pomosty" na rok 2021 - poinformowano w środę na Twitterze IAM. Dofinansowanie w wysokości 2 mln 500 tys. zł zostało przyznane na realizację 31 zadań.

Jak przypomniano na stronie IAM, "program ten jest prowadzony w ramach 3. Priorytetu Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA +Projekty zagraniczne+ na lata 2018-22".

"Nadesłano 192 wnioski, z czego 166 wniosków poprawnych formalnie oceniono według kryterium strategicznego i merytorycznego. Dofinansowanie zostało przyznane na realizację 31 zadań" - napisano w informacji.

Wśród instytucji, organizacji i stowarzyszeń, które otrzymają wsparcie znalazły się, m.in.: Stowarzyszenie Pro-arte na zadanie "Młody Duch Tańca - IV edycja", Fundacja 12 Gwiazd na "Kino polskie - prezentacje filmów na Litwie i Łotwie", Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów na zadanie "Muzyka kompozytorów polsko-żydowskich w USA" i Fundacja Scena Współczesna na promocje twórczości Stanisława Lema w Izraelu i Korei Południowej.

Listę beneficjentów znaleźć można na stronie: https://iam.pl/sites/default/files/statyczne/kulturalne_pomosty_2021__2.pdf.

Wyjaśniono, że łącznie wnioskodawcy "wnioskowali o kwotę 30 mln 240 tys. zł.", a "przyznano dofinansowanie w wysokości 2 mln 500 tys. zł".

"Projekty w ramach tegorocznej edycji programu dotacyjnego +Kulturalne pomosty+ będą realizowane w 20 krajach, na trzech kontynentach, w terminie do końca 2021 r." - czytamy na stronie IAM.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne