EN

20.11.2020, 08:22 Wersja do druku

Warszawa. Majteczki w kropeczki na bramie Ministerstwa Kultury

Inne aktualności

Na bramie gmachu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawisły wielkie majtki w czerwone kropki. Zmieniła się też tablica informacyjna resortu.

Mają półtora metra szerokości, są białe, a z przodu mają czerwone kropki. Wielkie majtki zawisły na bramie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udekorowanie resortu ministra Piotra Glińskiego to pomysł Lotnej Brygady Opozycji. Jej członkowie zmienili też tablicę, na której tradycyjną nazwę zastąpili nową - "Ministerstwo Kultury Rzeczpospolitej Discopolowej". Nie przetrwała zbyt długo. Po chwil zdjęli ją policjanci, podobnie jak dekorację z bramy.

Happening Lotnej Brygady Opozycji to odpowiedź na ogłoszenie listy beneficjentów Funduszu Wspierania Kultury, który powstał, by zrekompensować artystom, organizacjom pozarządowym i instytucjom kultury straty po wprowadzeniu ograniczeń w ich działalności wywołanych przez pandemię. 14 listopada ministerstwo ogłosiło, że wśród ponad 2 tys. podmiotów, które otrzymają dotację znalazł się także zespół Bayer Full, twórca hitu "Majteczki w kropeczki". Wokalista tego discopolowego bandu Sławomir Świerzyński miał dostać od ministra 150 tys. zł, a jego żona, która zajmuje się organizacją koncertów Bayer Full - kolejnych 400 tys. zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Majteczki w kropeczki na bramie Ministerstwa Kultury

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Kacper Sulowski

Data publikacji oryginału:

19.11.2020 19:58

Wątki tematyczne