EN

1.05.2021, 14:34 Wersja do druku

Rzeszów. Nabór na rezydencję Sceny Nowej Dramaturgii

Inne aktualności

Teatr im. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza do udziału w III edycji Sceny Nowej Dramaturgii. Termin zgłoszeń - do końca maja.

Mimo obowiązujących w tym roku obostrzeń rzeszowski teatr zdecydował się otworzyć nabór do letniej rezydencji dramatopisarskiej. Do współpracy zaproszeni są autorzy i autorki tekstów dramatycznych, prozy, reportaży czy poezji. Szczegóły w regulaminie.

Scena Nowej Dramaturgii to przede wszystkim platforma spotkania i wymiany, możliwość interwencji twórczej, wsparcia i wspólnej pracy. Kuratorami programu są reżyserka Martyna Łyko oraz krytyk teatralny i dziennikarz Witold Mrozek.

Z uczestnikami i uczestniczkami Sceny Nowej Dramaturgii współpracują doświadczeni mentorzy - byli to do tej pory reżyser i dramaturg Michał Buszewicz, reżyserka i dramaturżka dr Weronika Szczawińska oraz prof. Grzegorz Niziołek z Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego (konsultacja rezydencji literackiej).

Dotychczasowe rezydencje przyznano poetce Aldonie Kopkiewicz, performerowi i choreografowi Rafałowi Dziemidokowi oraz dramaturgowi i reżyserowi Benjaminowi Bukowskiemu. Dramat Marty Fortowskiej napisany podczas ostatniej edycji znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, zaś współpraca rozpoczęta w Rzeszowie przez reżyserkę Julię Mark i dramatopisarkę Olgę Żukowicz znalazła swój finał w Teatrze Nowym w Słupsku - podczas premiery „Stolp. Miasta kobiet”. W planach jest rzeszowska premiera powstałego w ramach SND dramatu Katarzyny Matwiejczuk „Celineczka”.

Pandemia opóźniła możliwość pokazania efektów pracy ubiegłorocznej edycji SND, jednak w związku z otwarciem teatrów planujemy nadrobić tę zaległość.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy - w linku

https://teatr-rzeszow.pl/article/iii-letnia-rezydencja-literacka?l=2&fbclid=IwAR3umQvHBSN2xESgTiWIHPKq9hPncSy_UUnbo9dsKuaj0Q4oSx-rHDhZhjY

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne