EN

18.02.2022, 15:53 Wersja do druku

Odwołanie Głuchowskiego. Byli marszałkowie: "To polityczna cenzura"

Inne aktualności

- Procedura odwołania Krzysztofa Głuchowskiego została uruchomiona głosem Barbary Nowak. To jest twarz zmian obecnej ekipy rządzącej. To ta osoba nadaje ton temu, co się będzie działo w Polsce - tak byli marszałkowie Małopolski podsumowali rozpoczęty w czwartek przez Witolda Kozłowskiego proces odwołania dyrektora Teatru im. Słowackiego.

W czwartek 17 lutego zarząd województwa małopolskiego rozpoczął procedurę, która zmierza do usunięcia Krzysztofa Głuchowskiego ze stanowiska dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Krzysztof Głuchowski odwołany z funkcji dyrektora Teatru im. Słowackiego

Oficjalne powody odwołania podane przez urząd marszałkowski to "naruszenie przepisów w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych" i wystawienie na szwank "dobrego imienia teatru". Przed tygodniem TVP 3 Kraków informowała, że marszałek Witold Kozłowski (PiS) ma odwołać Głuchowskiego za „możliwe nieprawidłowości" w teatrze oraz „wulgaryzację języka" i organizację koncertu Marii Peszek, zapowiadanego na kwiecień (trasa koncertowa Peszek nosi tytuł „J*bię to wszystko. Wiosna nareszcie"). Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła „Wyborcza", wynika, że władza rzeczywiście naciskała na dyrektora Teatru im. Słowackiego, by zdjął koncert Marii Peszek z harmonogramu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Odwołanie Głuchowskiego z funkcji dyrektora Teatru im. Słowackiego w Krakowie. Byli marszałkowie: "To polityczna cenzura"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Angelika Pitoń

Data publikacji oryginału:

18.02.2022

Wątki tematyczne