EN

14.10.2020, 09:35 Wersja do druku

Kraków. Teatry w strefie. Grać albo nie grać? Oto jest pytanie

Inne aktualności

 Część teatrów gra dalej, część odwołuje najbliższe spektakle. – Granie dla 25 proc. widowni nie jest opłacalne, nie jest opłacalne już przy 50 proc. widowni – mówi dyrektor Teatru Słowackiego w Krakowie. Kraków od minionej soboty – podobnie jak cała Polska – został objęty strefą żółtą.

Teatralne przedstawienia czy kinowe seanse może oglądać jedynie 25 proc. publiczności. Podobne obostrzenia obowiązują w strefie czerwonej, do której już od przyszłej soboty najprawdopodobniej trafi

Grać albo nie grać?

Z tym dylematem od dłuższego czasu mierzą się teatry w całym kraju. Teraz sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, ponieważ z każdym dniem wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem. Część teatrów w Krakowie nie poddaje się i pomimo obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną gra dalej. Teatr Variete już w ten weekend zaprasza na muzyczną farsę „Dziewczyna z plakatu”, a Teatr Bagatela na 24 października zapowiada pierwszą premierę sezonu – komedię Gabrieli Zapolskiej „Ich czworo” w reż. Giovanny’ego Castellanosa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatry w strefie. Grać albo nie grać? Oto jest pytanie

Źródło:

Love Kraków.pl

Link do źródła

Wątki tematyczne