EN
29.12.2021, 08:34 Wersja do druku

Kraków. Ministerstwo Kultury wycofuje się z patronatu nad Teatrem im. Słowackiego

Inne aktualności

Ministerstwo Kultury potwierdza "Wyborczej", że nie będzie współprowadzić Teatru im. Słowackiego w Krakowie. - To kara za premierę "Dziadów" - słyszymy zarówno w teatrze, jak i małopolskim Urzędzie Marszałkowskim.

O sprawie jako pierwsza doniosła "Rzeczpospolita", która napisała, że mimo obietnic i bliskiego końca roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotychczas nie sformalizowało zasad współpracy z krakowskim teatrem. Jesienią tego roku MKIDN, małopolski Urząd Marszałkowski (organ założycielski) i władze teatru porozumiały się wstępnie do współprowadzenia sceny przez ministerstwo. Miał to być początek ścieżki do przyznania instytucji statusu sceny narodowej, na podobieństwo Starego Teatru.

Kara za inscenizację "Dziadów"?

"Wyborczej" udało się potwierdzić te informacje. Biuro prasowe MKiDN w wysłanym do nas komunikacie jasno stwierdza: współpracy nie będzie. Zdaniem naszych źródeł w Urzędzie Marszałkowskim to kara za inscenizację "Dziadów" w reżyserii Mai Kleczewskiej, która nie spodobała się prawicowym politykom.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Po awanturze o "Dziady" Ministerstwo Kultury wycofuje się z patronatu nad Teatrem im. Słowackiego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

om

Wątki tematyczne