EN

29.04.2021, 08:28 Wersja do druku

Kraj. Teatry rozczarowane późną datą otwarcia

Inne aktualności

Rząd przedstawił plan luzowania obostrzeń. Teatry, tak jak kina, wrócą 29 maja. Uliczne mogą wcześniej, ale nie są w Polsce zbyt popularne. Pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan odmrażania gospodarki, według którego rząd zamierza w najbliższych tygodniach znosić obostrzenia. 4 maja zostaną otwarte muzea i galerie, kina i teatry dopiero pod koniec maja, i to przy widowni zapełnionej najwyżej w 50 proc.

Zniesienie obostrzeń - teatry już mają repertuary

Za kulisami można usłyszeć rozczarowanie - bo galerie handlowe czy szkoły otworzą się przed teatrami, chociaż te ostatnie bardzo dbają o zachowanie reżimu sanitarnego, obniżają liczbę widzów o połowę i egzekwują konieczność przebywania w maseczkach.

Gdy w ubiegłym tygodniu minister zdrowia zapowiedział "otwarcie kultury w maju", wielu dyrektorów scen zrozumiało to jako obietnicę otwarcia na początku maja i pod to przygotowywało repertuary. Tymczasem po długim weekendzie otworzą się galerie sztuki i muzea, a teatry wpuszczą widzów do środka dopiero 29 maja.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Jestem zdziwiona decyzją rządu". Teatry rozczarowane późną datą otwarcia

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Witold Mrozek

Data publikacji oryginału:

28.04.2021 17:07

Wątki tematyczne