EN

1.10.2021, 10:26 Wersja do druku

Konkurs na dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ustawka w operze?

Inne aktualności

Niebawem komisja konkursowa ma rozstrzygnąć konkurs na dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej. Padają zarzuty, że „jest ustawiony" pod pełniącą obowiązki dyrektora tej instytucji.

NT" a początku września Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego ogłosił, że wystartowało w nim siedem osób. Ich  nazwiska nie są ujawniane, bo „regulamin otwarcia ofert zastrzega ich poufność".

Już w pierwszej połowie września dotarły do nas informacje, że w konkursie startuje prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektora OiFP od grudnia ubiegłego roku - po tym, jak dotychczasowa dyrektor prof. Ewa Iżykowska-Lipińska złożyła rezygnację ze stanowiska. To wieloletnia dyrygentka i kierowniczka artystyczna tutejszego chóru. Zaczęła ona pełnić te obowiązki po tym, jak dotychczasowa dyrektorka złożyła rezygnację ze stanowiska i okazało się, że zarząd województwa podlaskiego (PiS - Porozumienie) na czele z marszałkiem Arturem Kosickim (szefem białostockich struktur PiS, odpowiedzialnym osobiście za wojewódzkie instytucje kultury) zastępcą OiFP uczynił Wojciecha Tołkina-Żmijewskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Konkurs na dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej Ustawka w operze?

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Białystok Nr 229