EN
31.01.2023, 21:35 Wersja do druku

Kalisz. Miasto planuje wybudować salę koncertową dla Filharmonii Kaliskiej

Miasto planuje wybudować salę koncertową dla Filharmonii Kaliskiej; obiekt ma powstać na terenie dawnej bazy Kaliskich Linii Autobusowych przy ul. Majkowskiej – poinformował we wtorek PAP prezydent Krystian Kinastowski.

Inne aktualności

Zdaniem włodarza plac przy ul. Majkowskiej jest ostatnią działką w centrum Kalisza, która może być przeznaczona na cele kulturalne.

"To jest idealne miejsce na to, aby taki obiekt tam powstał" – powiedział. Według zamierzeń, budynek ma skupiać różnych działaczy kultury a obiekt ma nazywać się "Fabryka kultury".

Z informacji ucieszyli się muzycy, ponieważ Filharmonia Kaliska nie ma własnej siedziby; korzysta z sali koncertowej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu.

"Już na tak wczesnym etapie projektu możemy stwierdzić, że będzie to przełomowy moment nie tylko w historii Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, naszej instytucji, ale także całego muzycznego i kulturalnego życia miasta i regionu. Pozostaje nam wypatrywać kolejnych etapów tak ważnego i doniosłego projektu" – napisali filharmonicy na swojej stronie społecznościowej.

Na stworzenie programu funkcjonalno-użytkowego dla nowego obiekty w budżecie zabezpieczono 100 tys. złotych.

Źródło:

PAP

Autor:

Ewa Bąkowska