Gdański Festiwal Tańca I edycja

Gdański Festiwal Tańca I edycja (od 17.08.2009 do 30.08.2009)

17 sierpnia

godz. 10:00 / Prezentacje konkursowe BMC
- LANG TEATR MAAT PROJEKT - Tomasz Bazan (27 minut)
- W pół do godziny - Iwona Gilarska (45 minut)
- ...ale jest jeszcze prawda... - Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino (20 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak


godz. 19:00
- Nie deptać trawnika - Larysa Grabowska (25 minut) / rezydencja/premiera 2009
- Tierra de Luz - Trzy kobiety Lorki - Maria Miotk (30 minut) / Trójmiejska Korporacja Tańca
Sala Suwnicowa, Klub Żak

***

18 sierpnia

godz. 10:00 / Prezentacje konkursowe BMC
- Akcja - Good Girl Killer (40 minut)
- Orlando - Karol Tymiński (25 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak


godz. 19:00 / Trójmiejska Korporacja Tańca
- Faceless - Teatr Amareya (40 minut)
- Kobieta, która zamiata las - Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino (30 minut)
- Projekt walki - Iwona Gilarska / Anna Jędrzejczak-Skutnik (40 minut) - PREMIERA
Sala Suwnicowa, Klub Żak

***

19 sierpnia

godz. 10:00 / Prezentacje konkursowe BMC
- D-KOD-R - Teatr Okazjonalny (45 minut)
- Take my eyes - Anatomy of Dance (30 minut)
- Alchemik halucynacji - Teatr Okazjonalny (45 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak


godz. 19:00 / rezydencja/premiera 2009
- Yoko Ono: ...Without Lennon... - Magdalena Przybysz, Ewa Szubstarska (20 minut)
- Loserthing - Magdalena Konopek, Izabela Soldaty (30 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak
godz. 21:00 - ogłoszenie werdyktu jury konkursu BMC

***

20 sierpnia

godz. 10:00 - Baltic Movement Conference: Taniec dziś - strategie, szanse, ograniczenia
Uniwersytet Gdański - Katedra Kulturoznawstwa


godz. 19:00 / Projekty zagraniczne
- Kenka (Consecration of Flowers) - Mikami Kayo (40 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak


godz. 21:00
- Mozart z Kraju Kwitnącej Wiśni - koncert
Sala Suwnicowa, Klub Żak

***

21 sierpnia

godz. 10:00 - Baltic Movement Conference: Ciało-w-ruchu - od impulsu do znaczenia
Uniwersytet Gdański - Katedra Kulturoznawstwa


godz. 14:00 i 17:00 / Trójmiejska Korporacja Tańca
- Ból trzeba przeboleć
Galeria Bałtycka - poziom "-1"


godz. 18:00 / Trójmiejska Korporacja Tańca
- Hexelolita - Teatr Cynada (40 minut)
- Zapis tańca - Grupa PLAJ (30 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak


godz. 21:00 / Projekty z Polski
- Przed południem, przed zmierzchem - Teatr Dada von Bzdülöw i Teatr Nowy, Łódź (60 minut)
Teatr Muzyczny w Gdyni

***

22 sierpnia

godz. 19:00 / Projekty zagraniczne
- Just po prostu - W&M Physical Theatre (60 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak


godz. 21:00 - impreza Dj'ska
Kawiarnia Żak, Klub Żak

***

23 sierpnia

godz. 18:00 / Trójmiejska Korporacja Tańca
- Delia - Jacek Krawczyk, Anna Steller (40 minut) - PREMIERA
- 3 x Noir Dance - Teatr Okazjonalny (30 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak


21:00 / Projekty zagraniczne
- Schritte verfolgen (2007) - Reconstruction of the production "Schritte verfolgen" (1986) of Susanne Linke in collaboration with VA Volfl (60 minut)
Teatr Muzyczny w Gdyni

***
24 sierpnia

godz. 17:00 - Kino Tańca - Zestaw I (82 minuty)
Kino Żak, Klub Żak


godz. 19:00 / Trójmiejska Korporacja Tańca
- 7 linijek - im pro - Maria Miotk (25 minut)
- Tribute to J.S. - Teatr Amareya (35 minut)
- Powiększenie - Teatr Okazjonalny (45 minut)
- Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza - Teatr Patrz Mi Na Usta (45 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak

***

25 sierpnia

godz. 17:00 - Kino Tańca - Zestaw II (94 minuty)
Kino Żak, Klub Żak


godz. 19:00
- Infantka - Teatr Tańca Nie Tylko Flamenco (40 minut) / rezydencja/premiera 2009
- Parallel - Magda Jędra (30 minut) / Trójmiejska Korporacja Tańca - PREMIERA
- Humuli Lupuli - Ula Zerek (35 minut) / rezydencja/premiera 2009
Sala Suwnicowa, Klub Żak

***
26 sierpnia

godz. 17:00 - Kino Tańca - Zestaw III (60 minut)
Kino Żak, Klub Żak


godz. 19:00 / Projekty zagraniczne
- Entre a necessidade e o medo - Companhia de Danca de Almada (60 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak

***

27 sierpnia

godz. 17:00 - Kino Tańca - Zestaw IV (57 minut)
Kino Żak, Klub Żak


godz. 19:00 / Solo Act
- Jak wam się podobam - Dominika Knapik (30 minut)
- The finishyou - Julia Mach (30 minut)
- look_4_face - Anna Piotrowska (40 minut)
- Kilka piosenek o miłości - Iwona Olszowska (40 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak

***

28 sierpnia

godz. 19:00 / Projekty z Polski
- Short Cuts - Polski Teatr Tańca (26 minut)
- Wo-man w pomidorach - Polski Teatr Tańca (40 minut)
Sala Suwnicowa, Klub Żak
Kawiarnia Żak, Klub Żak

***

29 sierpnia

godz. 19:00 / Projekty zagraniczne / Visegrad Now
- I'm doing fine please don't call - Klari Pataky (55 minut)

- impreza Dj'ska
Kawiarnia Żak, Klub Żak


***
30 sierpnia

godz. 17:00 - Mazy i obrazy w ruchu - pokaz warsztatowy
Aula Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku


godz. 19:00 / Projekty zagraniczne / Visegrad Now
- Gaspard de la nuit - Kata Juhasz
Sala Suwnicowa, Klub Żak


- impreza Dj'ska / zamknięcie festiwalu
Kawiarnia Żak, Klub Żak

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów