EN

9.10.2020, 08:57 Wersja do druku

Białystok. Żółta strefa. W teatrze, kinie i na koncercie tylko 25 proc. widzów. Pojawiają się pierwsze problemy

Inne aktualności

Decyzja o objęciu całej Polski strefą żółtą mocno uderza również w kulturę. W piątek (9 października) w teatrach i salach koncertowych, a także kinach publiczność zajmie jeszcze 50 proc. miejsc na widowni. Od soboty (10 października) - do odwołania - już tylko 25 proc. W przypadku imprez, na które już sprzedano bilety, organizatorzy głowią się jak ulokować widzów, bądź jakie bilety anulować, gdy biletów sprzedano więcej.

W czasie pandemii do teatrów i na koncerty chodzi mniej osób niż jeszcze przed pandemią, więc w niektórych przypadkach problemu nie ma: w najbliższym repertuarze np. teatrów są bowiem takie spektakle, na które nie sprzedano 50 proc. biletów. Gdy widzów jest nadwyżka, a spektakl jest w bieżącym repertuarze teatru, widzowi, który już kupił bilet na konkretną datę można zaproponować inną datę, na którą zakupiony bilet będzie obowiązywał.

Co jednak z jednorazowymi imprezami, na które już sprzedano bilety lub rozdano zaproszenia?
Koronawirus. Logistyczna łamigłówka

Przed takim dylematem chwilę po ogłoszeniu o objęciu całej Polski strefą żółtą stanął np. Białostocki Ośrodek Kultury, który w weekend (9-11 października) organizuje Art Festiwal - trzydniową imprezę teatralną, na którą zaprosił znakomite teatry z całej Polski.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Żółta strefa. W teatrze, kinie i na koncercie tylko 25 proc. widzów. Pojawiają się pierwsze problemy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Monika Żmijewska

Data publikacji oryginału:

09.10.2020

Wątki tematyczne