EN

12.07.2021, 08:42 Wersja do druku

Zakopane. 44. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

Inne aktualności

44. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem rozpoczną się 25 lipca i potrwają do 1 sierpnia. Koncerty odbywać będą się w kilku miejscach na terenie miasta - kościele św. Krzyża, Galerii Orskiego, Willi Atma i Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. Hr. Zamoyskiego. Wstęp na koncerty jest wolny. Pisze Natalia Paluch w Gazecie Wyborczej - Zakopane.

Tegoroczny festiwal uczci szczególnie 70. rocznicę urodzin kompozytorów "pokolenia stalowowolskiego": Eugeniusza Knapika, Aleksandra Lasonia i Andrzeja Krzanowskiego.

„Dzieła tych twórców stanowią naturalną kontynuację działalności Karola Szymanowskiego, ojca polskiej muzyki XX wieku" – czytamy na stronie internetowej organizatorów wydarzenia.

Na festiwalu usłyszeć będzie można między innymi Kwartet Śląski, założony w 1978 roku zespół będący trzykrotnym zdobywcą Fryderyka za najlepszą płytę z muzyką kameralną w latach 1996, 1998 i 2005. Wystąpi także Airis String Quartet – zespół założony w 2007 roku przez absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie, który współpracował z takimi twórcami jak Krzysztof Penderecki, Garry Schyman czy Ib Nørholm.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

44. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego: 70. rocznica urodzin kompozytorów "pokolenia stalowowolskiego"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zakopane” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Natalia Paluch

Data publikacji oryginału:

10.07.2021 13:44

Wątki tematyczne