Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak XVIII edycja

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak XVIII edycja (od 23.05.2014 do 31.05.2014)

Organizator

Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ

ul. Bartycka 18, 00-716 Warszawa

Program festiwalu:
23 maja (piątek) -
9.00, 11.30 - Teatr Lalka - "Janosik. Naprawdę prawdziwa historia" (Teatr Lalka z Warszawy)
11.00 - Teatr Lalka - "Słoneczniki" (Dzieci i dorośli)
9.00, 11.30 - Teatr Powszechny, Duża Scena - "Invisi'BALL" (Nadine Animato Theater Dance Company z Izraela)
9.30, 12.00 - Teatr Powszechny, Mała Scena - "Jabłonka" (Teatr Atofri z Poznania/Poznańska Fundacja Artystyczna)
10.00 - Teatr Baj - "Świat Garmanna" (Teatr Baj z Warszawy)
13.00 - Teatr Powszechny, Scena Pracownia - "Pro An(n)a" (Teatr Powszechny z Warszawy)
17.15 - Pałac Kultury i Nauki, Plener, Płyta główna - ""Tradycyjny spektakl lalkowy Vitéz László" (Teatr Lalkowy BábSzínTér z Węgier)
18.00 - Teatr Dramatyczny, Duża Scena - Uroczyste otwarcie "Song Manufacture"
---
24 maja (sobota)
9.00, 11.00 - Teatr 6. Piętro - "W beczce chowany (Teatr Animacji z Poznania)
9.00, 11.30 - Teatr Lalka - "Opowieść o dziewczynie w kolorze niebieskim" (Teatr Lalkowy Ciróka z Węgier)
9.00, 11.00, 13.00 - Pałac Kultury i Nauki, Sala 3 - Żółta - "Teatralny Plac Zabaw" (Instytut Teatralny z Warszawy)
11.00, 14.30 - Teatr Powszechny, Mała Scena - "Muzeum Wspomnień" (NIE Theatre z Norwegii)
10.20, 13.00 - Pałac Kultury i Nauki, Plener, Płyta główna - "Magiczny Teatralny Automat" (Teatro Tatro ze Słowacji)
12.00 - Teatr Narodowy, Scena przy Wierzbowej - "Pchła Szachrajka" (Teatr Narodowy z Warszawy)
13.20 - Teatr Powszechny, Plener - "Tradycyjny spektakl lalkowy Vitéz László" (Teatr Lalkowy BábSzínTér z Węgier)
14.00, 17.00 - Teatr Powszechny, Duża Scena - "Alicja" (De Stilte z Holandii)
15.00, 16.30 - Teatr Baj - "Śpij" (Teatr Baj z Warszawy)
19.00 - Teatr Dramatyczny, Mała Scena - "Lepsze lasy" (GRIPS Theater z Niemiec)
---
25 maja (niedziela)
09.00, 11.00 - Teatr 6.piętro - "Złotowłosa"(Teatr Drak z Czech)
09.00, 11.00 - Teatr Dramatyczny, Duża Scena -"Chrząszcze" (Teatr Minor z Czech)
09.00, 11.30 - Teatr Lalka - "Calineczka" (Teatr Stary im. Karola Spišaka ze Słowacji)
10.00 - Teatr Dramatyczny, Mała Scena - "Lepsze lasy" (GRIPS Theater z Niemiec)
10.30, 12.00 - Teatr Powszechny, Mała Scena -"Roszpunka" (Tutti Frutti z Wielkiej Brytanii)
12.00 - Teatr Narodowy, Scena przy Wierzbowej - "Pchła Szachrajka" (Teatr Narodowy z Warszawy)
12.20 - Pałac Kultury i Nauki, Plener, Płyta główna - "Tradycyjny spektakl lalkowy Vitéz László" (Teatr Lalkowy BábSzínTér z Węgier)
11.00, 13.00 - Teatr Guliwer - "O Raju! Czyli o tym, co było, kiedy nic nie było" (Teatr Guliwer z Warszawy)
16.00 - Instytut Teatralny - "Ja jestem ja" (Teatr 21 z Warszawy)
---
26 maja (poniedziałek)
09.00, 11.00 - Teatr 6.piętro - "Byliśmy ptakami" (Teatr Lalkowy Mesebolt z Węgier)
09.00, 11.30 - Teatr Powszechny, Duża Scena - "Najmniejszy Bal Świata" (Teatr Baj Pomorski z Torunia)
10.00, 12.00 - Teatr Dramatyczny, Mała Scena -"Chodź na słówko"(Centrum Sztuki Dziecka z Poznania)
10.00, 12.30 - Teatr Lalka - "Słoń i kwiat" (Grupa Coincidentia/Białostocki Teatr Lalek z Białegostoku)
10.00, 12.00 - Teatr Powszechny, Mała Scena - "Podłogowo" (LALE.Teatr z Wrocławia)
10.00, 12.00 - Pałac Kultury i Nauki, Sala 8 - Czerwona - "Gra" (Studio Teatralne Blum z Poznania)
17.00, 20.00 - Teatr Dramatyczny, Duża Scena - "Morrison/Śmiercisyn" (Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki z Opola)
---
27 maja (wtorek)
09.00, 11.00 - Teatr 6.piętro - "Śpij słodko, mój księżycu" (Dschungel Wien/IYASA z Austrii/Zimbabwe)
09.30, 12.30 - Teatr Lalka - "Czuk i Hek: podróż ku pokrzepieniu serc" (Melting Point/NVT/Barentz Kult z Rosji)
10.00, 12.30 - Teatr Guliwer - "Konik Garbusek" (Krasnojarski Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Puszkina z Rosji)
10.00, 12.00 - Teatr Powszechny, Duża Scena - "Siostrzyczko, bardzo mi ciebie brat" (Cie Pour Ainsi Dire z Francji)
14.00, 16.00 - Teatr Dramatyczny, Duża Scena - "Prawdziwa bajka" (Teatret Gruppe 38/Carte Blanche z Danii)
18.00 - Teatr Powszechny, Mała Scena - "Czarna owca" (Teatro Distinto z Włoch)
---
28 maja (środa)
09.00, 11.30 - Teatr 6.piętro - "Czerwony Kapturek" (Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha)
09.00, 11.30 - Teatr Lalka -"Jugar" (Compaía Teatro al Vacío z Meksyku)
09.30, 11.30 - Teatr Powszechny, Duża Scena - "Mikrokosmos" (Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego)
10.00 - Teatr Powszechny, Mała Scena - "Czarna owca" (Teatro Distinto z Włoch)
12.00, 18.00 - Teatr Dramatyczny, Duża Scena - "Farfalle" (Compagnia TPO z Włoch)
13.20 - Teatr Lalka - "Maszyna do opowiadania bajek" (Teatr Pinokio z Łodzi)
18.00 - Teatr Powszechny, Mała Scena - "Człowiek zwany Rolex" (Teatergruppen Batida z Danii)
---
29 maja (czwartek)
9.00, 11.30 - Teatr Powszechny, Duża Scena - "Piękna i Bestia" (Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej)
9.00, 11.00 - Teatr Studio, scena Malarnia "Burzowa noc" - (Le Carrousel z Kanady)
10.00 - Teatr Dramatyczny, Duża Scena - "Farfalle" (Compagnia TPO z Włoch)
10.00 - Teatr Powszechny, Mała Scena - "Człowiek zwany Rolex" (Teatergruppen Batida z Danii)
12.00, 13.30 - Teatr Studio, scena Modelatornia - "Spot" (La Baracca - Testoni Ragazzi z Włoch)
12.30 - Teatr Lalka -"Maszyna do opowiadania bajek" (Teatr Pinokio z Łodzi)
17.00 - Teatr 6.piętro - Gala Wręczenia Nagrody Honorowych Prezesów ASSITEJ
---
30 maja (piątek)
9.00, 11.00 - Teatr 6.piętro - "King" (Maas Theater en Dans z Holandii)
9.00, 15.00 - Teatr Studio, scena Modelatornia - "W szafie trzymam lalkę" (Buenos Aires Theatre Group z Argentyny)
9.30, 11.30 - Teatr Powszechny, Mała Scena - "Mglisty Billy" (Teatr Figur z Krakowa)
10.00, 12.00 - Teatr Baj - "Jeśli nie powiesz, kto będzie wiedział?" (Narodowy Instytut Sztuk Pięknych z Meksyku/Teatr Baj z Warszawy)
10.00, 13.30 - Teatr Lalka - "Dzieci z Bullerbyn" (Teatr Polski z Wrocławia)
10.00, 12.00 - Teatr Powszechny, Duża Scena - "Olśniewająca Okinawa" (Art Community Organization Okinawa z Japonii)
10.00 - Pałac Kultury i Nauki, Sala 2 - Niebieska - "www.ja.net" (Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury z Warszawy)
11.00. 13.30 - Teatr Studio, scena Malarnia - "Maja i ja i Maja" (Bitef Theatre z Serbii)
12.00 - Teatr Dramatyczny, mała scena -Sympozjum Rzecznika Praw Dziecka - pokaz spektaklu "Masz prawo do swych praw" w wykonaniu Teatru Łejery z Poznania
---
31 maja (sobota)
9.00, 11.30 - Teatr 6.piętro - "Bromba w sieci" (Teatr 6.piętro z Warszawy)
10.00, 12.30 - Teatr Powszechny, Duża Scena - "Lokomotywa" (Teatr Powszechny z Warszawy)
11.00, 14.00 - Teatr Lalka - "Bankructwo małego Dżeka" (Teatr Lalka z Warszawy)
12.00, 15.00 - Teatr Dramatyczny, Scena Na Woli - "Koziołek Matołek" (Teatr Dramatyczny z Warszawy)
12.00 - Teatr Studio - "Jak zostałam wiedźmą? Sztuka autobiograficzna dla dorosłych i dzieci" (Teatr Studio z Warszawy)
13.00, 17.30 - Teatr Guliwer - "Byczek Fernando" Teatr Guliwer z Warszawy)
18.00 - Teatr Dramatyczny, Duża Scena - Uroczyste zamknięcie oraz koncert "Lulabajki" w wykonaniu teatru CHOREA

Archiwum