Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak XI edycja

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak XI edycja (od 01.10.2007 do 06.10.2007)

Organizator

Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ

ul. Bartycka 18, 00-716 Warszawa

01.10
Tajemniczy ogród, Teatr Rampa, Warszawa (g. 9, 12.30 - Teatr Rampa);
Największy bęben świata - warsztat - zabawa plenerowa, Ryszard Bazarnik + DRUMS NGR, Sulejówek (g. 17, 18 - plac przed Teatrem Lalka);
Uroczyste otwarcie Festiwalu: Największy bęben świata, Największy bęben świata - warsztat - zabawa plenerowa, Ryszard Bazarnik + DRUMS NGR, Sulejówek (g. 18 - plac przed Teatrem Lalka); Las Stribora, Gradsko Kazalište Lutaka (Miejski Teatr Lalek), Rijeka (Chorwacja) (g. 18.30 - Teatr Lalka);
02.10
Orfeusz - Wieszcz, Drama Theatre "Nevena Kokanova" Jamboł (Bułgaria) (g. 9 - Teatr Rampa);
Warsztaty bębniarskie, Ryszard Bazarnik, Sulejówek (g. 10 - plac przed Teatrem Lalka);
Ćwiczenia Alicji, Ognisko Teatralne "U Machulskich", Warszawa; W króliczej norze, Teatr Tańca Flex, Warszawa (g. 10, 17 - MCKiS);
Stoi na stacji lokomotywa, Teatr Lalek Guliwer, Warszawa (g. 11 - Teatr Lalek Guliwer);
Co może biedny Anioł Stróż, Teatr im. Siemaszkowej, Rzeszów (g. 11, 13.30 - Teatr Rampa);
Największy bęben świata - warsztat - zabawa plenerowa, Ryszard Bazarnik + DRUMS NGR, Sulejówek (g. 12 - plac przed Teatrem Lalka);
Trzecie imię kota, Fundacja Podlaskie Centrum Sztuki, Białystok (g. 13 - Teatr Lalka);
03.10
Warsztaty bębniarskie, Ryszard Bazarnik, Sulejówek (g. 9, 11 - plac przed Teatrem Lalka);
Czerwone pantofelki, Consol Theater, Gelsenkirchen (Niemcy) (g. 9.30 Teatr Rampa);
Magiczny ogród, Compagnie Irene K., Eupen (Belgia) (g. 10, 12 - Teatr Lalka);
Królewna Śnieżka, Teater Patrasket, Vanlse (Dania) (g. 11, 12.30 - Teatr Rampa);
Największy bęben świata - warsztat - zabawa plenerowa, Ryszard Bazarnik + DRUMS NGR, Sulejówek (g. 16 - plac przed Teatrem Lalka);
Pinezkologia czyli Wielkoludki, Teatr Pinezka, Gdańsk (g. 17 - plac przed Teatrem Lalka);
04.10
Noc w środku dnia, Młodzieżowy Teatr Muzyczny przy Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym Pojezierze, Olsztyn (g. 9 - Teatr Lalka);
Baśnie 1001 nocy. Karawana, Teatr Dramatyczny im. Piłsudskiego (dawniej im. Węgierki), Białystok (g. 9, 12 - Teatr Rampa);
Co to?, Studio Teatralne Blum, Poznań (g. 10, 11.30 - Teatr Rampa);
Rycerz niezłomny albo niewola księżniczki Parekselancji, Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ, Warszawa; Opowieść o niebieskim baloniku i czerwonym wężu, Teatr Ruchu FORMA, Inwałd, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie (g. 10, 12 - MCKiS);
Królewna Śnieżka, Teater Patrasket, Vanlse (Dania) (g. 11, 17 - Teatr Rampa);
Domek z kart, Teatr Krzesiwo, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących, Warszawa (g. 13.40 - Teatr Lalka);
Klaunada, Teatr Grodzki JUNIOR, Bielsko- Biała (g. 13.40 - Teatr Lalka);
Za drzwiami, Teatr Lalka, Warszawa (g. 18.30 - Teatr Lalka)
05.10
Dla Ciebie, Theater Überzwerg, Saarbrűcken (Niemcy) (g. 9.30, 11 - Teatr Rampa);
Przygody Sary, Teatr Tańca i Muzyki TINTILO, Warszawa (g. 18.30 - Teatr Rampa);
06.10
Ostatni tatuś, Teatr Lalka, Warszawa (g. 11, 17.30 - Teatr Lalka);
Uroczyste zakończenie Festiwalu: Poplątanie z pomieszaniem, Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Kulturalne PODIUM T.z., Bergisch Gladbach (Niemcy); Wręczenie Nagród; Klaun PINEZKA (g. 18.30 - Teatr Rampa).

W programie Festiwalu również:
- Labirynt Teatralny w Pałacu - niezwykła wędrówka w poszukiwaniu teatralnych tajemnic w Pałacu Kultury i Nauki
- Największy Bęben Świata - spotkanie z rytmem, zabawa plenerowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed Teatrem Lalka
- Warsztaty bębniarskie - zabawa plenerowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed Teatrem Lalka
- Warsztaty teatralne dla nauczycieli "Teatr z dziećmi - jak to robić?"
- "Korczak i dzieci. Wspólnota życiem zapłacona" - wystawa w foyer Teatru Lalka.
- Spotkania z twórcami spektaklu po każdym przedstawieniu w sali teatralnej, czas trwania ok. 30 minut
- Happeningi - 30 minut przed każdym spektaklem w foyer lub przed teatrami odbędą się teatralne happeningi w wykonaniu między innymi: Teatru Pinezka z Gdańska, Ryszarda Bazarnika i jego bębnów oraz uczniów Ogniska Teatralnego "U Machulskich" przy PO ASSITEJ.
Bilety:
- na spektakle teatrów profesjonalnych do nabycia w kasach teatrów i w Biurze Festiwalu,
- na spektakle polskich zespołów amatorskich WSTĘP WOLNY! po uprzedniej rezerwacji w Biurze Festiwalu.
Dokładne informacje w Biurze Festiwalu: ul. Bartycka 18, tel. 32-96-220, tel./fax. (0-22) 851-00-40
e-mail: assitej@poczta.onet.pl
oraz od 11 września 2007 w Teatrze "RAMPA" tel. centrala (0-22) 679-50-51, 679-50-52 w. 115, 119

Archiwum