EN

20.08.2021, 08:47 Wersja do druku

Wrocław. Nowy festiwal. W programie pokazy filmów niezależnych, wideo-artu czy teatr tańca

Inne aktualności

Od 19 do 21 sierpnia we wrocławskiej Czasoprzestrzeni odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu sztuk performatywnych, filmów niezależnych i wideo-artu Imagenations. Pisze Oliwia Ratyńska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.

Festiwal Imagenations jest przeglądem prac młodych artystów, a uczestnicy dodatkowo będą mogli wziąć udział w happeningach oraz widowiskach taneczno-performatywnych.

Głównym celem festiwalu jest stworzenie przestrzeni dla młodych twórców oraz danie im możliwości prezentacji swoich dzieł odbiorcom. Wybrane prace zostały wcześniej zakwalifikowane przez jury. A wśród artystów znajdują się osoby nie tylko z Polski, lecz także z Portugalii. Imagenations ma również przede wszystkim ukazać, że kino i teatr mogą stanowić eksperymentalną formę poznawania rzeczywistości. Całość została zorganizowana przez studentów szkół artystycznych we Wrocławiu.

Program wydarzenia został podzielony na pięć kategorii. W ramach filmu niezależnego będzie można zobaczyć cztery shortlisty filmów, z kolei w kategoriach wideo-art i wideo performance będą wyświetlane dwie. Kinowe zestawy będą trwać w granicach od pół godziny do godziny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowy festiwal we Wrocławiu. W programie pokazy filmów niezależnych, wideo-artu czy teatr tańca

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Oliwia Ratyńska

Data publikacji oryginału:

19.08.2021 10:14

Wątki tematyczne