EN

5.12.2020, 09:56 Wersja do druku

Wrocław. Kultura w sieci: teatr, muzyka i filmy dla dzieci

Inne aktualności

Z powodu epidemii koronawirusa wrocławskie instytucje kulturalne przeniosły swoje działania do sieci. Oto kilka internetowych propozycji na zaczynający się właśnie weekend.

NFM zaprasza

W piątek o godz. 19 Narodowe Forum Muzyki zaprasza na transmisję koncertu "Wariacje rokoko". Orkiestrę NFM Filharmonia Wrocławska poprowadzi dyrygent Giancarlo Guerrero, na wiolonczeli zagra Tomasz Daroch, solowe parte skrzypiec wykona Radosław Pujanek. W programie koncertu znajdą się "Wariacje na temat rokoko A-dur op. 33" Piotra Czajkowskiego, napisane na skrzypce i orkiestrę smyczkową "Dos lid far a jidisze fidl" Krzesimira Dębskiego, "Le tombeau de Couperin" Maurice'a Ravela oraz skomponowaną przez Mieczysława Wajnberga "Rapsodię na tematy mołdawskie na skrzypce i orkiestrę smyczkową op. 47 nr 3".

W niedzielę o godz. 18 rozpocznie się transmisja "Dixit Dominus", czyli jubileusz Andrzeja Kosendiakam, dyrygenta i dyrektora NFM. Zaśpiewają sopranistki Aleksandra Turalska i Małgorzata Ciężka-Kątnik, alt Piotr Olech, tenor Maciej Gocman, bas Jaromír Nosek oraz Chór NFM. Akompaniować im będzie Wrocławska Orkiestra Barokowa. Usłyszymy "Dixit Dominus HWV 232" Georga Friedricha Händla.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kultura w sieci: teatr, muzyka i filmy dla dzieci [NASZE PROPOZYCJE]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne