EN

11.06.2021, 08:30 Wersja do druku

Więcej widzów w kinach i teatrach

Inne aktualności

Nie 50 proc. widowni, ale 75 proc. Tyle miejsc będzie można zająć w kinach i teatrach od 26 czerwca. A już w najbliższy weekend na film będzie można wejść z popcornem i przekąskami. Rząd ogłosił harmonogram odmrażania gospodarki - w tym kultury.

W czwartek po południu, w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawił plan dalszego odmrażania gospodarki. Zgodnie z zapowiedziami rząd zamierza w najbliższym czasie znieść kolejne obostrzenia i zdążyć z tym przed wakacjami. Planowane zmiany dotyczą także kultury.
Popcorn w kinach, więcej widzów w teatrach

I tak od 13 czerwca w kinach będzie można kupić popcorn i przekąski. Do tej pory widownie kin i teatrów mogły być zapełnione jedynie w połowie, to z kolei zmieni się już od 26 czerwca: publiczność będzie mogła zająć już 75 proc. miejsc. Od 26 czerwca zmienione zostaną też zasady organizowania targów i konferencji. Limit uczestników zmieni się z 1 osoby na 15 m kw. na 1 osobę na 10 m kw.

Także w restauracjach i barach, gdzie często odbywają się koncerty i występy komików, zajętych będzie mogło być 75 proc. miejsc.
Luzowanie obostrzeń nie oznacza końca pandemii

Podczas koncertów na stadionach zajęte będzie mogło być 50 proc. miejsc. Otwarte zostaną również dyskoteki i kluby, gdzie przebywać będzie mogło maksymalnie 150 osób. Tyle samo osób będzie mogło uczestniczyć w imprezach i spotkaniach na świeżym powietrzu, choć tu akurat nic się nie zmieniło - limit 150 osób został wprowadzony już wcześniej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Więcej widzów w kinach i teatrach. Wraca popcorn

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Górna

Data publikacji oryginału:

11.06.2021

Wątki tematyczne