EN
5.04.2022, 09:04 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Badów w Domu Literatury. Wystawi sztukę według książki Szczerka

Inne aktualności

W warszawskim Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu dwukrotnie wystąpią w tym tygodniu artyści z Teatru Badów im. Piotra Bikonta. Zagrają spektakl przygotowany na podstawie książki „Siódemka” Ziemowita Szczerka.

"Siódemka" jest ponuro-śmieszną opowieścią o drodze przez Polskę błotnistą, listopadową, pachnącą stearyną zniczy. Spektakl według książki Ziemowita Szczerka wystawia Teatr Badów im. Piotra Bikonta z siedzibą w Folwarku Badowo-Kłody w gminie Mszczonów (stąd nazwa). Ceni bliski kontakt z widzem. Na jego deskach grają aktorzy z Łodzi i Warszawy.

Ponieważ w siedzibie Teatru Badów mieszka obecnie 60 uchodźców z Ukrainy, artyści skorzystają z gościnności warszawskiego Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87/89. Zagrają tu "Siódemkę" w najbliższy czwartek i piątek - 7 i 8 kwietnia - o godz. 19. Widowisko wyreżyserował patron teatru Piotr Bikont, zmarły w 2017 r. reżyser filmowy i teatralny, dziennikarz, publicysta i krytyk kulinarny związany przez lata z "Gazetą Wyborczą". W spektaklu wystąpią Paweł Pabisiak i Przemysław Greger (gitara elektryczna).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Badów w Domu Literatury w Warszawie. Wystawi sztukę według książki Szczerka

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tu

Data publikacji oryginału:

04.04.2022