EN
10.06.2022, 16:16 Wersja do druku

Warszawa. „Odpowiedzialność” - spektakl o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej w Teatrze Powszechnym

„Odpowiedzialność” - spektakl Teatru Powszechnego i Centrali w reżyserii Michała Zadary będzie prezentowany od 26 do 30 czerwca 2022 roku w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.

fot. Karol Grygoruk / mat. teatru

Inne aktualności

ODPOWIEDZIALNOŚĆ to spektakl dokumentalny o sytuacji humanitarnej na polsko-białoruskiej granicy.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ zadaje pytanie: czy doszło do bezprawnego naruszenia praw człowieka w strefie stanu wyjątkowego na polsko-białoruskiej granicy, jeśli tak, to jakie są tego konsekwencje dla życia i zdrowia osób, które w tej strefie się znajdują, jaka jest za to odpowiedzialność prawna i kto ją ponosi.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ składa się z trzech wątków: opowieści o losach uchodźców, analizy odpowiedzialności prawnej za zaistniałą sytuację oraz fragmentów Pasji według św. Mateusza J. S. Bacha.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ jest efektem współpracy CENTRALI, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Salam.Lab oraz Teatru Powszechnego w Warszawie. Michał Zadara pracował nad scenariuszem we współpracy z osobami ze środowisk: akademickiego, prawniczego oraz teatralnego. Analizę prawną konsultowali Jacek Dubois, Rafał Kozerski, Mikołaj Pietrzak, Marta Górczyńska i Maciej Nowicki.

Występują: Maja Ostaszewska, Barbara Wysocka, Piotr Głowacki i Mateusz Janicki.

Reżyseruje Michał Zadara, zdjęcia wykonał Karol Grygoruk.

Źródło:

Materiał nadesłany