EN
13.10.2021, 08:27 Wersja do druku

Warszawa. Nowe miejsce na teatr w stolicy? Starają się o to Tomasz Karolak i Małgorzata Kożuchowska

Inne aktualności

- Zależy nam, żeby miejsce to funkcjonowało ponad wszelkimi podziałami, a przede wszystkim politycznymi. Takie miejsce studentom po prostu się należy - mówi aktor Tomasz Karolak o planach związanych z "Rivierą" Politechniki Warszawskiej, która może się stać domem kultury studenckiej. Pisze Wojciech Podgórski w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.

Jak poinformował na Facebooku dziennikarz i teatrolog Tomasz Plata, w Warszawie może wkrótce powstać nowy teatr. Ma być zlokalizowany w sali widowiskowej w budynku "Riviery", przy ul. Waryńskiego 12 który obecnie jest domem studenckim Politechniki Warszawskiej. "Wewnątrz ma działać Teatr IMKA Tomasza Karolaka i doproszonej przy tej okazji Małgorzaty Kożuchowskiej. Inicjatywę dotacją w wysokości 12 milionów wsparł już premier Morawiecki" - pisze Tomasz Plata.

Informację o nowym teatrze w budynku "Riviery" oficjalnie podał wcześniej także rektor Politechniki Warszawskiej Krzysztof Zaremba, 1 października, podczas oficjalnej inauguracji nowego roku akademickiego na uczelni.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowe miejsce na teatr w Warszawie? Starają się o to Tomasz Karolak i Małgorzata Kożuchowska

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Wojciech Podgórski

Data publikacji oryginału:

12.10.2021 21:12

Wątki tematyczne