EN

30.05.2022, 18:55 Wersja do druku

Warszawa. Dwie placówki kulturalne przejdą termomodernizację

Dom Kultury Świt na Targówku przy ulicy Wysockiego 11 i Teatr Garnizon Sztuki w Śródmieściu przy ulicy Konopnickiej 6 przejdą wkrótce termomodernizację - poinformował w poniedziałek urząd marszałkowski województwa mazowieckiego, który przyznał na ten cel dofinansowanie 3,6 mln zł.

Inne aktualności

"Inwestycje będą miały efekt ekologiczny. Ocieplone i zmodernizowane budynki to także lepsze warunki dla pracowników i użytkowników instytucji" - przekazał urząd i dodał, że ważne będą także planowane oszczędności dla budżetów.

Zakres inwestycji obejmie m.in ocieplenie stropu, ścian wewnętrznych i elewacji, a także wymianę okien i drzwi zewnętrznych oraz ocieplenie dachu. Zamontowane zostaną także pompy ciepła. Zmodernizowana zostanie również instalacja elektryczna. W Domu Kultury zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. "Zaoszczędzone pieniądze pozwolą na inwestycję w działalność kulturalną Domu Kultury" - podkreślił UM.

Termomodernizację przejdzie też budynek teatru prowadzonego przez Fundację Garnizon Sztuki. W przypadku tej inwestycji docieplony zostanie dach sali widowiskowej, wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne. Zamontowana zostanie nowa instalacja CO wyposażona w zawory regulacyjne, grzejniki z zaworami termostatycznymi i nowe rury. W planach jest też montaż wentylacji z odzyskiwaniem ciepła i klimatyzacja dla sali widowiskowej i foyer.

Modernizację czekają również źródła światła: istniejące oprawy oświetleniowe zostaną wymienione na LED, a światła sceniczne na stałe. Zainstalowane zostaną liczniki energii. "Dzięki tej inwestycji nie tylko zmniejszą się koszty ogrzewania i emisji dwutlenku węgla, ale widzowie i pracownicy teatru będą mogli przebywać w ciepłych i komfortowych warunkach" - wskazał urząd marszałkowski.

Źródło:

PAP

Autor:

Paweł Auguff

Wątki tematyczne