EN

10.12.2020, 16:33 Wersja do druku

Warszawa. Debata krytyków „Teatr na kwarantannie” w Teatrze Soho

Czy teatr w Internecie to jeszcze w ogóle teatr? Czy spektakle w sieci mogą stać się konkurencją dla Netflixa czy raczej tylko dla Teatru Telewizji? Chcemy o tym podebatować! Zapraszamy na dyskusję online z udziałem krytyczek i krytyków teatralnych.


mat. teatru

Inne aktualności

Do rozmowy zaprosiliśmy Anetę Kyzioł (tygodnik Polityka), Katarzynę Niedurny (Dwutygodnik.com, Didaskalia), Jacka Kopcińskiego (miesięcznik Teatr) i Przemka Guldę (instarecenzje "Gulda poleca").

Debatę przygotował i poprowadzi Paweł Dobrowolski, dramaturg i manager, dyrektor Festiwalu Nowe Epifanie.

10.12 g.19:00

DEBATA KRYTYKÓW // Teatr na kwarantannie

Jakie nowe wyzwania postawił teatrom lockdown? Czy teatr przeżyje pandemię? Czy wyjdzie z niej wzmocniony o nowe kanały docierania do widzów? Jak wpłynie na nasze przyzwyczajenia związane z uczestnictwem w kulturze? Czy może stać się konkurencją dla Netflixa czy raczej tylko Teatru Telewizji? Jak – i czy – kształtuje strategie artystyczne twórców? Jaka jest kondycja krytyki teatralnej? Czy recenzje w internecie klikają się w ogóle? Jak obecnie wygląda warsztat pracy krytyka teatralnego? Jakich wymaga nowych kompetencji? Czy w dobie Internetu, portali teatralnych, blogów teatralnych i instagrama zawodowi krytycy piszący o teatrze kształtują jeszcze opinię publiczności? Kto dziś ma szansę stać się teatalnym influacnerem? Czy zawód „krytyk teatralny” ma jeszcze w ogóle rację bytu? Oto tylko niektóre pytania, jakie zadamy naszym gościom.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne