EN

6.03.2021, 10:07 Wersja do druku

Warmińsko-mazurskie. Pod Olsztynem gmina urządza amfiteatr, ogród sensoryczny i... górkę saneczkową

Inne aktualności

W Bartągu wybudowany zostanie amfiteatr w miejsce sceny, na której występowali co roku aktorzy w amatorskim festiwalu. Impreza zawsze ściągała setki chętnych. Pisze Grzegorz Szydłowski w Gazecie Wyborczej-Olsztyn.

Festiwal Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą" w Bartągu na stałe wpisał się w cykl kulturalnych imprez regionu. Od kilkunastu lat organizuje go Teatr Prawie Dorosły z Bartąga. Impreza zawsze ściągała do tej podolsztyńskiej miejscowości setki osób. Aktorzy amatorzy występowali na scenie, która została wybudowana kilkanaście lat temu. Jej atutem na pewno jest zadaszenie, ale do profesjonalnego wyglądu jest daleko.

Teraz, jeżeli koronawirus pozwoli, to impreza ma odbywać się w zupełnie nowych warunkach. - Planujemy urządzić scenę plenerową z prawdziwego zdarzenia. Będzie ona nowa, zostanie też zlokalizowana w innym miejscu niż dotychczas - mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

Pieniądze na ten cel zostały pozyskane z dotacji unijnych. - Scena znajduje się na terenie gminnego przedszkola. Ten przejdzie gruntowną odnowę. Dotyczyć to będzie boiska piłkarskiego, do siatkówki plażowej, to także termomodernizacja samego budynku przedszkola - mówi wójt Kontraktowicz.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pod Olsztynem gmina urządza amfiteatr, ogród sensoryczny i... górkę saneczkową

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Grzegorz Szydłowski

Data publikacji oryginału:

05.03.2021 14:30

Wątki tematyczne