EN
10.03.2022, 08:20 Wersja do druku

W. Brytania. Zaczął się festiwal kina polskiego Kinoteka, dochód trafi na pomoc Ukrainie

Inne aktualności

W Londynie w środę wieczorem zaczęła się 20. edycja Kinoteki - najważniejszego w Wielkiej Brytanii festiwalu polskiego kina. Organizatorzy postanowili przekazać cały dochód z tegorocznej edycji na pomoc dzieciom, dotkniętym trwającą na Ukrainie wojną.

"Rozumiemy, że w tych rozpaczliwych czasach liczy się i pomaga każda darowizna, dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na tę potrzebę, przekazując cały dochód Kinoteki z pokazów festiwalowych na apel pomocy Ukrainie organizacji charytatywnej SOS Children’s Villages. Każdy zakupiony bilet na polski film prezentowany na Kinotece będzie skutkował bezpośrednią darowizną na rzecz wspierania dzieci i ich rodzin na Ukrainie" - oświadczyli organizatorzy.

20. edycja Festiwalu Filmów Polskich Kinoteka jest organizowana przez Instytut Kultury Polskiej w Londynie, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i IKH Productions.

Filmem otwarcia tegorocznej edycji Kinoteki była "Cicha ziemia" w reżyserii Agnieszki Woszczyńskiej, a w kolejnych dniach w cyklu współczesnego polskiego kina zaprezentowanych zostanie jeszcze dziewięć filmów fabularnych. Oprócz tego na platformie BFI Player można będzie obejrzeć 10 klasyków polskiego kina.

Festiwal potrwa do 3 kwietnia. Pełny program festiwalu wraz z możliwością rezerwacji biletów dostępny jest pod adresem internetowym kinoteka.org.uk.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne