EN

15.09.2020, 09:24 Wersja do druku

Toruń. Wiceprezydent bronił białoruskiego teatru na manifestacji

Inne aktualności

Po wydarzeniach w białoruskim teatrze im. Janki Kupały na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbył się wiec poparcia dla dyrekcji, aktorów i pracowników placówki.Teatr im. Janki Kupały uważany jest za najbardziej białoruski z teatrów naszych wschodnich sąsiadów. 7 września br. z pracy w teatrze zrezygnowali wszyscy aktorzy. Jest to efekt decyzji premiera Ramana Hałouczanki, który wyrzucił z pracy dyrektora teatru Kupały Pawła Łatuszkę. Powodem usunięcia ze stanowiska dyrektora teatru był udział Pawła Łatuszki w wiecu, podczas którego udzielił on poparcia protestującym przeciwko sfałszowaniu wyborów i przemocy milicji wobec obywateli.

13 września 2020 r., na dzień przed setną rocznicą istnienia teatru Janki Kupały, na Rynku Staromiejskim obywatele Białorusi oraz torunianie protestowali przeciwko polityce władz w Mińsku. W wydarzeniu wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski, dyrektor Teatru Horzycy Andrzej Churski i aktor Radosław Smużny.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wiceprezydent Torunia bronił białoruskiego teatru na manifestacji

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

opr. tog

Wątki tematyczne