EN
4.10.2021, 08:32 Wersja do druku

Szczecin. Apel środowiska kultury w sprawie sytuacji na wschodniej granicy... odczytany po przedstawieniu

Inne aktualności

Przejmujące zakończenie granej na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie sztuki. Aktor wyszedł na scenę i powiedział: Apelujemy o natychmiastową pomoc potrzebującym, apelujemy o dopuszczenie organizacji, które są w stanie odnaleźć błądzące po lasach osoby i uratować je przed śmiercią.

To oświadczenie publiczność nagrodziła brawami.

Taki manifest miał miejsce po zakończeniu granej przez Teatr Współczesny w Szczecinie sztuki "La Pasionaria". Spektakl jest krytyką fanatyzmu politycznego, bohaterka - hiszpańska komunistka zatraca się w swojej walce i przestaje odróżniać dobro od zła.="#anchorlink">

Aktorzy proszą o ratowanie uchodźców

Po raz pierwszy apel o pomoc dla wyczerpanych na polsko-białoruskiej granicy migrantów aktor Teatru Współczesnego Maciej Litkowski odczytał 1 października.

Po zakończeniu sztuki aktorzy nie opuścili sceny, a Maciej Litkowski zaczął: Chcieliśmy jeszcze oczytać apel środowiska kultury w sprawie sytuacji na wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przejmujące zakończenie spektaklu w teatrze w Szczecinie. Aktor ze sceny przeczytał apel

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne