EN
26.10.2021, 10:18 Wersja do druku

Poznań. „Rebeka": przedwojenne tanga zabrzmią w "Apollo"

Inne aktualności

Wkrótce, bo już 30 października w sobotę zostanie zaprezentowany, długo przygotowywany, wyjątkowy spektakl pt. „Rebeka" o młodej dziewczyny z artystycznego świata tanga. Po raz pierwszy w historii z takim rozmachem została przygotowana sceniczna historia tego przedwojennego tańca. Pisze Maciej Szymkowiak w Polsce Głosie Wielkopolski.

W sobotę poznański Teatr Tanga wystawia premierowy spektakl pt. „Rebeka" w Kino-teatrze Apollo w Poznaniu.

Jest to pierwsze w historii wydarzenie kulturalne łączące w sobie przebogatą historię przedwojennego tanga polskiego w trzech wymiarach: muzyki na żywo, śpiewu i tańca. W spektaklu zaśpiewają wokaliści: Olga Bończyk, Agnieszka Różańska, Maciej Miecznikowski. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest zespół pod dyrekcją Hadriana Tabęckiego. Tango zatańczą artyści-tancerze Teatru Tanga.

Główną motywacją było to, żeby po raz pierwszy zająć się spuścizną polskich tang. Mówimy o historii niezwykle długiej, czyli całym międzywojennym okresie obejmującym setki utworów. Tango wtedy w Polsce było najmodniejsze: tańczone, śpiewane, wystawiane na scenach w wodewilach, kabaretach - mówił „Głosowi Wielkopolskiemu", Michał Kaczmarek, dyrektor Teatru Tanga.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Rebeka": przedwojenne tanga zabrzmią w "Apollo"

Źródło:

Polska Głos Wielkopolski nr 249