EN
3.12.2022, 16:33 Wersja do druku

Poznań. Od soboty Betlejem Poznańskie na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim

Inne aktualności

W sobotę Betlejem Poznańskie ruszy w dwóch kolejnych lokalizacjach: na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim. Na mieszkańców i turystów czekać będą m.in. spektakle, koncerty, warsztaty i pokaz rzeźbienia w lodzie czekaj.

Po raz pierwszy Betlejem Poznańskie odbywa się w czterech miejscach. Ze świątecznych atrakcji można już korzystać na pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich. W sobotę tradycyjne jarmarki ruszą w dwóch kolejnych miejscach – na placu Kolegiackim i rynku Łazarskim.

Jak poinformowali organizatorzy, w sobotę pierwsze atrakcje na pl. Kolegiackim zaplanowano na godz. 16.00. Wtedy przed publicznością wystąpi zespół „Golden Collective”. O godz. 16.30 świąteczne lampki na 13-metrowej miejskiej choince zapali prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Później uczestnicy jarmarku będą mogli posłuchać ukraińskiej grupy „Eat Me Crew”. W wydarzeniu wezmą też udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 75, którzy wykonają program artystyczny. O godz. 17.00 poznaniaków i turystów w świąteczny nastrój wprowadzi spektakl Teatru Fuzja "Takich Świąt jeszcze nie było". Dzień później, w południe, będzie można wziąć udział w nietypowym wykonaniu "Cichej nocy" - klasyczna kolęda "zabrzmi" w polskim języku migowym

W ten weekend dziać się będzie także na rynku Łazarskim. Jak wskazali organizatorzy, sobotnie popołudnie najmłodszym umili spektakl lalkowy +Klaudek i Klaudynka - zabawy zimowe+ w wykonaniu Teatru Dzieci Miłość. Będzie można zobaczyć także pokaz rzeźbienia w lodzie, a także posłuchać koncertu zespołu „Golden Collective” i przywitać Św. Mikołaja, który przyjedzie na motorze oraz spróbować słodkiego poczęstunku z okazji 1. urodzin rynku Łazarskiego.

Jak podali organizatorzy, w niedzielę dzieci będą mogły obejrzeć spektakl „Sasza i Bałwan” przygotowany przez Teatr Fuzja. Drugi dzień weekendu otwarcia uświetni także koncert artystów z Teatru Muzycznego. Odbywać się będą również Targi Sztuk Pięknych.

W weekend otwarcia na rynku Łazarskim poznaniacy i turyści będą mogli skorzystać również ze strefy warsztatowej, gdzie mogą wykonać świąteczne kartki i ozdoby, a także napisać list do Św. Mikołaja.

Zarówno na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim na gości odwiedzających Betlejem Poznańskie czekają także domki handlowe z rękodziełem - biżuterią, ceramiką, artystycznymi ozdobami, świecami. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych m.in. ze świątecznymi przysmakami i grzanym winem.

Jarmark świąteczny na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim potrwa do 18 grudnia, zaś na Międzynarodowych Targach Poznańskich do 23 grudnia, a na pl. Wolności do 27 grudnia.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Jowsa