EN

10.12.2020, 08:42 Wersja do druku

Podlaskie. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wesprze Teatr im.Węgierki

Inne aktualności

Modernizacja budynku Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej w Poćkunach, budowa wielofunkcyjnego obiektu targowo-wystawienniczego na terenie gminy Sokoły. To tylko niektóre inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach kolejnego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak podaje Podlaski Urząd Wojewódzki, głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. Do województwa podlaskiego trafi z budżetu państwa ponad 411,6 mln zł. A to nie koniec, bo przed nami drugi nabór w części konkursowej.

O tym, ile środków trafi do województwa podlaskiego w ramach części konkursowej, poinformował we wtorek (8 grudnia) premier Mateusz Morawiecki. To kolejne pieniądze dla naszego regionu. Latem, dzięki środkom przekazanym w ramach pierwszego etapu programu przekazano środki wszystkim gminom i powiatom.

– Jest to swojego rodzaju tarcza, która ma na celu ochronę samorządów, aby ich działalność inwestycyjna nie wyhamowała. Z pomocy również skorzystają lokalni przedsiębiorcy, którzy licznie współpracują z samorządami – komentuje Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski (...).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych podzielony. Na co pójdzie ponad 411 milionów?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Wątki tematyczne