EN

29.06.2021, 10:15 Wersja do druku

Płock. Będzie nowa pracownia stolarska w Teatrze Szaniawskiego

Inne aktualności

Samorząd województwa mazowieckiego wygospodarował kolejne środki na pomoc finansową dla szpitali oraz placówek kultury. Radni wyrazili zgodę, aby na najbardziej potrzebne inwestycje w tych dwóch obszarach przeznaczyć ponad 6,5 mln zł.

Pieniądze przeznaczone będą na remonty i modernizacje oraz zakup specjalistycznego sprzętu dla placówek służby zdrowia z subregionu płockiego. (...)

Dodatkowe środki od władz Mazowsza trafią również do instytucji kultury z subregionu płockiego. - Nasze instytucje kultury to placówki na najwyższym poziomie. Aby mogły dalej prężnie się rozwijać musimy stale w nie inwestować. I robimy to regularnie. Już niebawem dzięki 1,5 mln zł dofinansowaniu w Teatrze Dramatycznym w Płocku powstanie budynek na cele pracowni stolarsko-malarskiej. W następnym roku będziemy kontynuować to wsparcie i przekażemy 1,6 mln zl - zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Wsparcie finansowe otrzyma także Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. To pozwoli na prace związane z rozbudową i przebudową stodoły ze Zbójna. Realizacja zadania ma na celu przede wszystkim ochronić budynek przed zniszczeniem, a jednocześnie dostosować wnętrza dla celów ekspozycyjnych tj. do planowanej wystawy prezentującej transport wiejski (bryczki, wozy, sanie itp.).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

6,5 mln zł z samorządu Mazowsza. Na remonty szpitali, stodołę w skansenie i pracownię w teatrze

Źródło:

Tygodnik Płocki nr 26

Wątki tematyczne