EN

5.09.2020, 19:15 Wersja do druku

Opole. Sześć nowych nazwisk w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki

Inne aktualności

W sobotę, w drugim dniu 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, na opolskim rynku uroczyście odsłonięto sześć nowych gwiazd z nazwiskami artystów związanych z polską sceną muzyczną. W ciągu kilkunastu lat przed opolskim ratuszem wmurowano 69 takich upamiętnień.

Podczas sobotnich uroczystości towarzyszących 57. Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki w Opolu odsłonięto sześć nowych plakietek na Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu na opolskim rynku. W tym roku były to gwiazdy z autografem Jacka Lecha – wokalisty Czerwono-Czarnych, Mieczysława Fogga, Jarosława Kukulskiego, Izabeli Trojanowskiej, Rafała Bryndala i Anny Jurksztowicz.

Na uroczystości obecny był m.in. Michał Fogg, prawnuk Mieczysława Fogga. Jak zaznaczył, jego przodek był związany przez wiele lat z opolskim festiwalem.

- Od 1968 do 1986 roku miał aż siedem wizyt w opolskim amfiteatrze i to właśnie tutaj niemal 30 lat temu - w czerwcu 1986 roku - dał swój ostatni koncert. Pożegnał się ze sceną w wieku 85 lat. Cieszę się, że Opole o nim pamięta - powiedział Michał Fogg.

Izabela Trojanowska, która jako szesnastolatka wygrała opolskie "Debiuty", na widok gwiazdy ze swoim nazwiskiem wmurowanej w chodnik przed ratuszem zażartowała, że teraz ktokolwiek będzie chciał coś załatwić w urzędzie, będzie musiał po niej przejść.

Natalia Kukulska przypominając, że na opolskiej Alei Gwiazd jest już plakietka z nazwiskiem jej mamy - Anny Jantar, a teraz także jej taty, wyraziła przypuszczenie, że być może w przyszłości opolska kolekcja wzbogaci się o gwiazdę poświęconą także jej.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne