EN
4.05.2022, 08:42 Wersja do druku

Nie tylko Muzeum Sztuki. Jak marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber robi z Łodzi Łowicz

Inne aktualności

Nieco ponad tydzień przed tym, jak wieloletniego dyrektora Muzeum Sztuki zastąpił malarz z Łowicza, Łódzki Dom Kultury przejął były szef rady miejskiej w Łowiczu. Z Łowiczem związany jest też szef departamentu kultury w urzędzie marszałkowskim, który jako dyrektor pływalni oskarżał seniorki, że wychlapują wodę z basenu.

Plotka o tym, że marszałek Grzegorz Schreiber ma swojego kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi - i że jest to "lokalny malarz" - pojawiła się wkrótce po tym, kiedy Jarosław Suchan z dyrektora placówki stał się "pełniącym obowiązki". Żaden z naszych rozmówców nie był jednak w stanie zidentyfikować tej osoby. Mówiło się tylko, że podobno jest to kandydatura stosunkowo słaba i dlatego (podobno) przestano ją forsować.

Jeden z rozmówców przypomniał sobie o plotce, kiedy 25 kwietnia niespodziewanie zdymisjonowano dyrektora Suchana, a p.o. dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi mianowano Andrzeja Biernackiego - malarza, który od lat 90. prowadził w Łowiczu niewielką Galerię Browarna. Przed laty mówił "Wyborczej", że marzy, aby Łowicz stał się "Krakowem województwa łódzkiego".

- Myślę, że marszałkowi taka wypowiedź bardzo się mogła spodobać. Może chciałby, żeby pan Biernacki zmienił w Kraków Łódź - mówi wspomniana osoba z kręgów artystycznych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nie tylko Muzeum Sztuki. Jak marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber robi z Łodzi Łowicz

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Paweł Rutkiewicz

Data publikacji oryginału:

04.05.2022

Wątki tematyczne