EN

7.10.2020, 12:37 Wersja do druku

Łódź. Nowa siedziba dla Teatru Pinokio

Inne aktualności

Magistrat otrzymał projekt i ogłasza przetarg na modernizację fabryki Wigencji przy ul. Sienkiewicza. To jedna z ciekawszych inwestycji w ramach rewitalizacji, dla której urząd szuka wykonawcy już od trzech lat.

To będzie jedna z najdroższych i najciekawszych inwestycji, jakie magistrat zaplanował w ramach rewitalizacji obszarowej Śródmieścia. Jest też jedną z tych, z którą są największe problemy.

Urząd Miasta Łodzi pierwszy przetarg na modernizację fabryki Wigencji ogłosił już w sierpniu 2017 r. Zapisane na ten cel ponad 35 mln zł okazało się jednak zbyt małą kwotą, dlatego postępowanie anulowano. Później historia się powtórzyła, dlatego za trzecim razem uznano, że warto poszukać jedynie projektantów.

Po roku przygotowań pracownia Marcina Furtaka przygotowała wycenioną na 630 tys. zł dokumentację. Dzięki temu magistrat może spróbować po raz trzeci znaleźć wykonawcę. Zgodnie z harmonogramem roboty budowlane powinny zakończyć się w połowie 2022 r. O tym, czy zgodnie się rozpoczną, przekonamy się po otwarciu ofert i zakończeniu postępowania.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Fabryka Wigencji do odnowy. Jednej z ciekawszych i droższych w ramach rewitalizacji

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Szymon Bujalski

Data publikacji oryginału:

07.10.2020