EN
31.01.2022, 16:40 Wersja do druku

Kraków. Magdalena Doksa-Tverberg dyrektorem Krakowskiego Biura Festiwalowego

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski mianował w poniedziałek Magdalenę Doksę-Tverberg na dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF). Dotychczasowa z-ca dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego urzędu miasta obejmie stanowisko we wtorek.

Inne aktualności

„Z prawdziwą radością przyjęłam decyzję prezydenta Krakowa. To dla mnie zaszczyt i duża odpowiedzialność. Razem z całym zespołem menedżerów i menedżerek Krakowskiego Biura Festiwalowego będziemy wspólnie rozwijać pole kultury. Chciałabym, aby była to kultura odpowiedzialna i zaangażowana, solidarna i współpracująca” – powiedziała Magdalena Doksa-Tverberg.

KBF to jedna z najważniejszych instytucji miasta Krakowa. Wspiera sektor kultury, jego promocje, zarządza licznymi platformami informacji kulturalnej, organizuje rozpoznawalne w Polsce i w świecie wydarzenia, m.in. Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Conrada, Misteria Paschalia.

„Jestem przekonany, że międzysektorowe doświadczenia oraz rozległa wiedza z zakresu kultury, dziedzictwa i promocji miasta, a także odwaga w inicjowaniu nowych kreatywnych rozwiązań, charakterystyczna dla pani Magdaleny Doksy-Tverberg, będą istotnym wkładem w dalszy rozwój Krakowskiego Biura Festiwalowego. Kariera zawodowa pani dyrektor pokazuje, że potrafi doskonale łączyć wyczucie w kwestiach kultury z nowoczesnym zarządzaniem. Mogłem zawsze liczyć na panią dyrektor w prowadzeniu najbardziej odpowiedzialnych i złożonych projektów miasta” – uzasadniał swój wybór prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Magdalena Doksa-Tverberg jest muzykologiem, menedżerką i animatorką kultury, związaną od lat z administracją samorządową. Ukończyła muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Dziennikarskie w Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Była związana z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2004 r., w latach 2011-16 pełniła funkcję kierowniczą w Wydziale Promocji; od 2016 r. była zastępcą dyrektora w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzorowała kluczowe, kulturalne projekty miasta. Współtworzyła Program Rozwoju Kultury do roku 2030.

Na stanowisku dyrektor KBF Doksa-Tverberg zastąpi Izabelę Błaszczyk, która pełni funkcję prezes spółki Kraków5020.

Źródło:

PAP